Fot: Panorama by La Vende

Wakacje się kończą, ale nie sezon nowych otwarć. Czas powitać kolejną restaurację na rynku – oto Panorama by La Vende.

Nazwa brzmi znajomo? Tak, nowy lokal jak najbardziej jest związany ze znanymi restauracjami: La Vende w Manufakturze, La Vende Rosso, Szklarnią by La Vende i La Vende Bistro. Najnowsze dziecko „lawendowej” rodziny mieści się przy ul. Armii Krajowej 33. – Na łódzkich osiedlach nadal brakuje fajnych miejsc, od dawna prowadzimy restaurację na Widzewie, teraz przyszedł czas na Retkinię – wyjaśnia menagerka Joanna Śliwa. Dlaczego Panorama? Nazwa związana jest z charakterem budynku, w którym mieści się lokal. Jego ściany w dużej mierze są przeszklone, w dodatku na pierwszym piętrze posiada on taras, z którego rozciąga się widok na miasto.  

Fot: Panorama by La Vende

W każdej z wymienionych restauracji przywiązuje się dużą wagę do wystroju – jest nowocześnie i elegancko, a zarazem przytulnie i domowo. Podobna idea przyświecała tworzeniu nowego miejsca. Dominuje biel, znów możecie spodziewać się odrestaurowanych, rustykalnych mebli. Wnętrze ozdabiają lustra, zielone rośliny i świece, które w aranżacji ciekawie zestawiono z surowymi filarami i sufitem. Jak przystało na osiedle, jest też spory kącik dla dzieci. Każdy lokal La Vende ma też u siebie coś, co odróżnia go od pozostałych. Tym razem na pewno jest to wspominany widok na Łódź, a także piec do pizzy opalany drewnem.

Fot: Panorama by La Vende

Zajrzyjmy do karty. Stali bywalcy La Vende znajdą tu sprawdzone pewniaki, takie jak przygotowywane na miejscu makarony czy pizzę, ale tutaj będzie ona wypiekana w piecu na drewno. Menu otwierają klasyczne przystawki (m.in. śledź, tatar, krewetki czy ozory), wśród dań głównych można chociażby wymienić gołąbki  z kaszą bulgur i gorgonzolą (28), połówkę kurczaka z puree z zielonego groszku (34 zł) czy zrazy wołowe na klusce śląskiej (32 zł). Następnie 8 rodzajów pizzy w dwóch rozmiarach i dział z domowymi makaronami i pierogami. W obszernym menu znalazło się też miejsce na ryby, burgery i desery. Dużo miejsca poświęcono również napojom, od egzotycznych herbat począwszy, poprzez granity, grzańce, drinki, koktajle owocowe, na mrożonych kawach i czekoladach kończąc.

Fot: Panorama by La Vende

W tygodniu i w niedzielę restauracja pracuje w godzinach 11.30-21.30, w piątki i soboty do 23.00.  

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...