Otwarcia

W historii Jemy w Łodzi nie pamiętamy tak gorącego weekendu! Pięć otwarć. Trzy dni. Łódzcy foodies, zbierajcie siły – przed wami prawdziwe wyzwanie. 

O jednym miejscu już miałyśmy okazję pisać, ponieważ Format nieformalnie wystartował jeszcze przed festiwalem designu. Od jakiegoś czasu działa też Nõż, ale z oficjalnym otwarciem czekali na nową kartę, trzy kolejne to zaś zupełne nowości. O każdym napiszemy z osobna, ale już teraz poznajcie wielką piątkę tego weekendu.

Maison a.s.

Maison a.s. – Księży Młyn

Wiecie, jak kocham słodycze (znaczy ja Iza, Agata kocha schabowe), więc nie mogę się doczekać otwarcia nowej butikowej cukierni. Maison a.s. staruje w czwartek o 11.00, a ugości was między innymi: Paris-Brest, czyli ptysiowym tortem z kremem pralinowym, eklerami, makaronikami, ptysiami, wegańskimi ciastkami, a także czekoladowymi pralinami. Na 19.00 zaplanowany jest poczęstunek kieliszkiem prosecco i degustacja piece montee, a jak nie mogę się doczekać, kiedy tego wszystkiego spróbuję.

Hamra

Hamra – Piotrkowska 89

To podwórko znane jest z dobrej kuchni – w piątek do międzynarodowego grona dołączy Hamra z kuchnią libańską. Restauracja otwiera się w piątek o godzinie 12.00, teoretycznie będzie czynna do 23.00, ale lepiej się pospieszyć – wiadomo, że w popularnych miejscach jedzenia potrafi zabraknąć już po kilku godzinach! O lokalu założonym przed dwójkę przyjaciół przeczytacie u nas za chwilę, a teraz możecie jeszcze wygrać zaproszenie o wartości 100 zł na kolację do Hamry.

Winni

Winni – Piotrkowska 93

Jeszcze tego samego dnia, zaledwie kilka podwórek dalej, otworzy się nowy wine bar, w którym za stronę kulinarną odpowiada ekipa food trucka Street Menu. Winni strzelą korkami o godzinie 17.00, ale świętowanie będzie tu trwało przez cały weekend. Co w programie? Oczywiście wino, w dodatku … czeskie. Jeśli czeskie klimaty, będzie też Czech z gitarą – brzmi oryginalnie, więc wpadajcie przekonać się osobiście.

Format

Format – Tymienieckiego 3

To nowe dziecko ekipy Lokalu, o którym już pisałyśmy na Jemy w Łodzi. Łódź Design Festival za nimi, czas więc rozszerzyć działalność i zaprosić nowych gości. Tak też się stanie w najbliższy piątek. Na oficjalnym otwarciu będzie bardzo muzycznie, o 21.00 imprezę zainauguruje Fjordwalker, czyli Alex Polianin, którego twórczość oscyluje pomiędzy ambientem, downtempo czy trip-hop. Zaraz po nim BNNT (jed­en z pro­jek­tów audioperfor­maty­wnych Kon­rada Smoleńskiego). Po koncertach zagra DJ Fagot, a już następnego dnia od 9.00 możecie wpadać na kawę, kanapki czy gofry.

Nóż

Nõż – OFF Piotrkowska

Artykuł o Nożu czeka u nas na publikację chyba od kilku tygodniu i w końcu nadszedł ten moment – oficjalna premiera najnowszego kulinarnego dziecka OFF Piotrkowskiej już w sobotę, zaś tekst na początku przyszłego tygodnia. Zapowiada się wyjątkowy wieczór w towarzystwie tapasów (start o godzinie 20.00), ale na tym nie koniec. Obowiązkowo będzie Sangria (duuużo Sangrii), degustacja win i muzyka na żywo. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...