fbpx

Big Betty

Wystartowali. Od czwartku zaczęło się wielkie festiwalowe szaleństwo. Grupy znajomych na Piotrkowskiej z przewodnikiem w ręku prowadziły zażarte dyskusje, który lokal najbardziej zachęca do wizyty. W centrum wydarzeń nie mogło zabraknąć Jemy w Łodzi – oto nasza krótka fotorelacja z dnia wczorajszego.

Pierwsi goście dopominali się potraw Festiwalu Dobrego Smaku już od rana, ale restauracje były nieugięte. Punktualnie o 14.00 stanęło przede mną pierwsze danie – kurczak ze śliwkami w Big Betty.

Ato Sushi

Ciąg dalszy przygód na Piotrkowskiej. Kill Bill Roll w Ato Sushi wygląda bardzo kusząco, nic dziwnego, że kolejka chętnych zachłannie wypatrywała, który stolik pierwszy się zwolni. Na szczęście jedzenie łagodzi obyczaje – do rękoczynów nie doszło.

House of Sushi

Zajrzałam też do ubiegłorocznych zwycięzców publiczności. House of Sushi znów postawiło na rybę, tym razem okonia nilowego z egzotyczną sałatką. Tu również trzeba było uzbroić się w cierpliwość, aby zdobyć upragnione miejsce przy stole.

Piotrkowska Klub Zieliński i Syn

O dziwo nie wszyscy w Piotrkowska Klub Zieliński i Syn zajadali się festiwalowym daniem. Z uwagi na wielkość lokalu można tu było bez trudu znaleźć miejsce i cieszyć się smakiem ratatouille z plackiem ziemniaczanym i kurczakiem.

OFF Piotrkowska

To nie Berlin, to OFF Piotrkowska. Gorąca atmosfera i aż trzy festiwalowe lokale: Tari Bari Bistro, Mebloteka YELLOW i Drukarnia Skład Chleba i Wina. Pogoda, choć nie upalna, sprzyjała Festiwalowi, więc na świeżym powietrzu można było skosztować przysmaków, napić się kawy u Pana Rowerskiego i pogadać ze znajomymi.

Mebloteka YELLOW

Zwieńczeniem wieczoru był deser w Meblotece YELLOW. W jabłku krył się orzeźwiający sorbet, do którego serwowano mleczną kawę z grenadiną.

Czekamy na wasze wrażenia i szykujemy się na dalsze doznania smakowe.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...