fbpx

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

W najbliższą sobotę ruszy w Łodzi lokal, który może nas wszystkich uratować przed jesienną chandrą spowodowaną deszczową pogodą i szarówą za oknem. Przy głównej ulicy miasta otwarta zostanie bowiem pijalnia świeżo wyciskanych soków Owocni.

Owocni to projekt grupy młodych ludzi, którzy postanowili wziąć los w swoje ręce i stworzyć miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje i pogodzić pracę zawodową z zainteresowaniami. Mieszanina doświadczeń, pomysłów i charakterów zaowocowała powstaniem miejsca, które ma nie tylko upowszechnić wśród Łodzian kulturę picia świeżo wyciskanych soków, ale także poszerzać świadomość zależności pomiędzy odżywianiem a zdrowiem.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

W Owocnych ma być zatem nie tylko smacznie i kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo. Podstawą oferty będą oczywiście soki warzywne i owocowe, tłoczone w specjalnych urządzeniach pozwalających na zachowanie jak największej ilości wartościowych składników odżywczych. Bez dodatku cukru, wody ani substancji konserwujących. Dobór warzyw, owoców, a także przypraw nie będzie przypadkowy. Przede wszystkim do szklanek gości trafią produkty sezonowe i lokalne. Kompozycje składników dobierane będą nie tylko ze względu na ich smak, ale także działanie prozdrowotne.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

Oprócz soków w Owocnych będzie można zamówić także coś do jedzenia. Na początku będą to przede wszystkim owocowo-warzywne sałatki i desery (co ważne – niesłodzone cukrem). Wszystkie przygotowywane z sezonowych produktów z dodatkiem odżywczych i zdrowych składników, jak komosa ryżowa. Pierwszych smakołyków spróbować będzie można już w sobotę. W menu na otwarcie przygotowano m.in. ciasto czekoladowe z cukinią, ciasto marchewkowe, muf finy z gruszką i imbirem, sałatkę z jarmużem i szpinakiem oraz warzywne babeczki.

Otwarcie Owocnych zaplanowano na sobotę, 21 września na godzinę 15.00.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

Owocni Pijalnia świeżo wyciskanych soków
ul. Piotrkowska 116
Facebook.com/OwocniPijalnia

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...