fbpx

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

W najbliższą sobotę ruszy w Łodzi lokal, który może nas wszystkich uratować przed jesienną chandrą spowodowaną deszczową pogodą i szarówą za oknem. Przy głównej ulicy miasta otwarta zostanie bowiem pijalnia świeżo wyciskanych soków Owocni.

Owocni to projekt grupy młodych ludzi, którzy postanowili wziąć los w swoje ręce i stworzyć miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje i pogodzić pracę zawodową z zainteresowaniami. Mieszanina doświadczeń, pomysłów i charakterów zaowocowała powstaniem miejsca, które ma nie tylko upowszechnić wśród Łodzian kulturę picia świeżo wyciskanych soków, ale także poszerzać świadomość zależności pomiędzy odżywianiem a zdrowiem.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

W Owocnych ma być zatem nie tylko smacznie i kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo. Podstawą oferty będą oczywiście soki warzywne i owocowe, tłoczone w specjalnych urządzeniach pozwalających na zachowanie jak największej ilości wartościowych składników odżywczych. Bez dodatku cukru, wody ani substancji konserwujących. Dobór warzyw, owoców, a także przypraw nie będzie przypadkowy. Przede wszystkim do szklanek gości trafią produkty sezonowe i lokalne. Kompozycje składników dobierane będą nie tylko ze względu na ich smak, ale także działanie prozdrowotne.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

Oprócz soków w Owocnych będzie można zamówić także coś do jedzenia. Na początku będą to przede wszystkim owocowo-warzywne sałatki i desery (co ważne – niesłodzone cukrem). Wszystkie przygotowywane z sezonowych produktów z dodatkiem odżywczych i zdrowych składników, jak komosa ryżowa. Pierwszych smakołyków spróbować będzie można już w sobotę. W menu na otwarcie przygotowano m.in. ciasto czekoladowe z cukinią, ciasto marchewkowe, muf finy z gruszką i imbirem, sałatkę z jarmużem i szpinakiem oraz warzywne babeczki.

Otwarcie Owocnych zaplanowano na sobotę, 21 września na godzinę 15.00.

Otwarcie pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni fot. facebook.com/OwocniPijalnia

Owocni Pijalnia świeżo wyciskanych soków
ul. Piotrkowska 116
Facebook.com/OwocniPijalnia

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...