fbpx

Piknik przy Traugutta

Niedawno zamknięta została Locanda – jedna z najpopularniejszych łódzkich restauracji. Teraz w jej miejscu otwiera się nowy lokal o zupełnie innym charakterze, ale pozostający ze swoją poprzedniczką w luźnym związku.

Nazwa Piknik zrodziła się przy okazji odbywającego się w Locandzie Festiwalu Makaronów i była promowana jako marka domowych past. Teraz będzie firmowała miejsce łączące w sobie restaurację z klubem. I jest to duże uproszczenie, bo pomysłów właścicielom Pikniku nie brakuje.

W lokalu będzie można zjeść głównie potrawy kuchni śródziemnomorskiej z naciskiem na makarony, ale również tapas i podobne przekąski, a wszystko w bardzo przystępnych cenach. Piknik nie będzie jednak zwykłą restauracją. W otwartym do późna lokalu przy ul. Traugutta 3 będzie można przy drinku posłuchać klubowej muzyki na żywo, a może nawet potańczyć. Do tego festiwale, imprezy i sporo różnych atrakcji, które planują właściciele. Zupełnie odmieniony ma być też wystrój lokalu. Szczegóły pozostają na razie tajemnicą, ale przemalowana na czarno elewacja budynku prezentuje się bardzo interesująco.

Piknik

Poza zrodzoną w Locandzie nazwą, związki Pikniku z poprzedniczką są personalne. Podczas wizyt będziecie mogli tu wpaść na menadżerkę Locandy, która w znacznej mierze odpowiadała za przemiłą atmosferę i sukces tego miejsca, co jest dla Pikniku dobrą wróżbą.

Huczne otwarcie zaplanowano na najbliższy weekend. Start w piątek 19 kwietnia o godz. 12.00. Będzie można spróbować wszystkich dań z menu, a wieczorem pobawić się na imprezie Fashion Piknik Afterparty (o ile oczywiście zdobędziecie zaproszenia). W sobotę od 18.00 na żywo zagra Paul PM, a w niedzielę wpaść można na brunch. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

Podobne posty

Potrawy wigilijne, zestawy świąteczne, zupy, przetwory i smakowite dodatki. Z takim ekwipunkiem od ...
Czy w Galerii Łódzkiej da się zjeść dobrą pizzę? Teraz już tak! The Chef właśnie otworzył tam swój ...
Przy Kominie to wyjątkowe miejsce na łódzkiej mapie kulinarnej. Nowo otwarta restauracja w Monopolis ...