Pizza Truck GaragePamiętacie food truck z pizzą wypiekaną w oryginalnym piecu? Od niedawna ma swoją filię przy Piotrkowskiej 217.

Kilka lat temu Pizza Truck stawiał swoje pierwsze kroki na street food festiwalach przy Piotrkowskiej 217. Potem pojechał w Polskę, dorobił się drugiego wozu, a w końcu przyszedł czas na stacjonarny lokal. – W tym samym miejscu stawialiśmy samochód, dziś wynajmujemy tu lokal – mówi Przemek Jaruga, właściciel.

Pizza Truck Garage

Pizza Truck Garage ma niewiele miejsca w środku, ale pizzę możecie zjeść też w letnim ogródku. Pizza – to ona właśnie jest tu niekwestionowaną bohaterką. Do wyboru zaledwie kilka rodzajów, za to wszystkie przygotowane według ścisłych receptur i ze sprawdzonych włoskich produktów. Tajemnicą miejsca jest wyjątkowo cienkie ciasto. Przepis jest ściśle tajny (znają go tylko dwie osoby i to one zawsze przygotowują ciasto) – na pewno ma minimalną ilość drożdży, ale to też zasługa procesu, jakiemu wcześniej poddawana jest mąka. Faktycznie – to najcieńsze ciasto, jakie kiedykolwiek jadłam. Ja na pewno wrócę, bo uwielbiam tak chrupiące spody, ale jeśli gustujecie w grubych bułach, wybierzcie sobie inną miejscówkę.

Pizza Truck Garage

Za barem Pizza Truck Garage widać piec opalany drewnem, który ma aż trzy komory. – To właściwie piec do chleba. Niedługo zaczniemy jego wypiek. Będzie w pełni naturalny, jedynie na zakwasie – wyjaśnia Przemek. W planach, poza chlebem, są także zestawy śniadaniowe i większy wybór pizzy. Na razie do wyboru jest 8 rodzajów. Menu otwiera oczywiście Margherita (18 zł), dalej mamy Włoską z suszonymi pomidorami i rukolą (20 zł), salami z cebulą (22 zł), speck z rukolą i parmezanem (24 zł), kozi ser z gruszką i roszponką (24 zł), cztery sery (24 zł), pieczarki ze speckiem (22 zł) i Capri z anchois i kaparami (22 zł). Bardzo prosto, bo o to właśnie chodzi w prawdziwej pizzy!  

Pizza Truck Garage

Niedługo lokal zacznie dowozić jedzenie, ale na razie karmi gości na miejscu. Pizzę z pieca możecie zjeść codziennie od 12.00. W tygodniu Pizza Truck Garage działa do 21.00, w piątki i soboty do 23.00, a w niedziele zamyka się o 20.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...