@jemywlodzi

Znalezienie dobrej restauracji bywa niełatwe, a i sporo kosztuje. Przetestowanie kilku miejsc to spory wydatek, dlatego często polegamy na poleceniach znajomych czy internetowych recenzjach. Minusem tych ostatnich jest to, że są to głównie suche opisy, a przecież nie od dziś wiadomo, że jemy oczami. Dlatego pora na foodspotting.

Fotografia kulinarna to może za mocne określenie dla tego, czym foodspotting jest, bo zrobić dobre zdjęcie jedzenia wcale nie jest łatwo. Nie o to jednak do końca chodzi. Foodspotting to nowy trend, który polega na robieniu zdjęć potraw w restauracjach i publikowaniu ich w internecie z krótkim opisem i rekomendacją. Setki podobnych fotografii znaleźć można w serwisach społecznościowych takich, jak Facebook, Pinterest czy Instagram, a ostatnio w dedykowanym tej przemiłej aktywności serwisie Foodspotting.

Pomysł jest prosty i świetny. Zamiast pisać przydługie i nie zawsze ciekawe recenzje restauracji i ich oferty, wystarczy zrobić zdjęcie tego, co właśnie jemy, udostępnić je przy pomocy prostej aplikacji na telefon z krótkim komentarzem. Dzięki temu możemy polecić nie tyle nawet restaurację, co po prostu smaczne i warte spróbowania danie. Pozwala to też użytkownikom serwisów społecznościowych na wybór lokalu pod kątem potrawy, na jaką mają właśnie ochotę. Zjadłbyś kaczkę? Proszę bardzo – tak wygląda kaczka pieczona serwowana w Polce Magdy Gessler, a tak ta, którą dostaniesz w Street Art Deluxe. Naleśniki? Polecamy te w Manekinie, sam zobacz jak pięknie są podane.

Biorąc pod uwagę, jak mizernie pod kątem fotografii oferowanego jedzenia prezentują się strony internetowe łódzkich restauracji, pomysł robienia zdjęć tego, co właśnie jemy bardzo nam się spodobał. Jemy w Łodzi dyżuruje w dwóch serwisach – Instagram i Foodspotting. Na Foodspotting możecie oglądać polecane przez nas potrawy, a Instagram daje wam możliwość współtworzenia z nami galerii potraw z łódzkich restauracji. Wystarczy udostępnić zrobione w restauracji zdjęcie dodają w jego opisie tag #jemywlodzi oraz nazwę potrawy i lokalu, w którym można ją zjeść. Zdjęcia polecane przez innych użytkowników obejrzeć można wyszukując je wg tagu #jemywlodzi.

Aby do nas dołączyć wystarczy zeskanować kody:

@jemywlodzi foodspotting.com/jemywlodzi

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...