Na blogu łódzkiej dziennikarki Ewy Żarskiej przeczytałyśmy tekst „Pani Basia umiera 9 km ode mnie a ja nie potrafię nic zrobić…„, którego lekturę wszystkim polecamy. Jak pewnie każdy, kto ten tekst przeczytał postanowiłyśmy pomóc jego bohaterce.

Pani Basia jest ciężko chora i żyje z renty, która ledwo wystarcza na opłaty za mieszkanie, o lekach i jedzeniu nie wspominając. Na życie zostaje niewiele ponad 4 zł dziennie. Za takie pieniądze ciężko godnie żyć, a tym bardziej dbać o zdrowie. W podobnej sytuacji znajduje się wiele osób w naszym mieście i pewnie nie wszystkim jesteśmy w stanie pomóc, ale jakoś trzeba zacząć i my zaczynamy od pani Basi.

Piszemy o tym na Jemy w Łodzi, bo nasz pomysł na pomoc wymaga zaangażowania ze strony łódzkich restauratorów.

Poszukujemy restauracji, barów, pizzerii i wszelkiego rodzaju lokali gastronomicznych, które gotowe są dostarczać pani Basi darmowe obiady. Chodzi o to żeby mogła ona zjeść przynajmniej raz dziennie zdrowy i pełnowartościowy posiłek. Jej obecna dieta składa się bowiem głównie z chleba i ziemniaków, co w przypadku osoby poważnie chorej jest nie do pomyślenia.

Restauracja może wybrać okres, w którym będzie dostarczać posiłki (np. codziennie przez tydzień, miesiąc, ROK 🙂 ) lub wybrać określony dzień tygodnia. Obiady można dowozić codziennie albo większe porcje raz na dwa, trzy dni. Każda forma pomocy będzie dobra.

Piszcie zatem do nas na adres kontakt@jemywlodzi.pl. Skontaktujemy się z każdym, kto odezwie się do nas z chęcią pomocy i zajmiemy się koordynacją przedsięwzięcia.

Informację o każdej restauracji, która pomoże pani Basi zamieścimy na blogu i fanpage’u Jemy w Łodzi. Czyta nas już ponad tysiąc osób i postaramy się, aby każda z nich dowiedziała się o waszym udziale w akcji. Spróbujemy też nagłośnić akcję, a kto wie – może uda nam się pomóc nie tylko pani Basi.

Wszystkich czytelników Jemy w Łodzi oczywiście również zachęcamy do pomocy. Po więcej informacji zajrzyjcie na bloga Ewy Żarskiej lub piszcie do nas na adres kontakt@jemywlodzi.pl.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...