Prosto z mostuProsto z Mostu to nie tylko kawiarnia i bistro, to pierwsza w Łodzi osiedlowa winiarnia.

Sezon na osiedlową gastronomię trwa w najlepsze. Prosto z Mostu (al. Wyszyńskiego 25) wczoraj przywitała pierwszych gości, ale uroczyste świętowanie otwarcia będzie trwało aż do niedzieli. Wśród atrakcji między innymi losowanie nagród, nie tylko kulinarnych.

Prosto z mostu

Pomysłodawcami Prosto z Mostu są Justyna i Marcin – pewnie nie uwierzycie, ale jeszcze niedawno pracowali w korporacji. Prywatnie pieką ciasta i interesują się winami, pomysł o własnej działalności pojawił się w ich głowach rok temu. Od razu szukali lokalu poza centrum i wiedzieli, jaki ma być profil ich kawiarni. Reszta to mocno przyśpieszony kurs z zakresu remontu, wentylacji, wszelkich pozwoleń, gotowania czy parzenia kawy – zna to każdy, kto zaczynał przygodę z gastronomią.

Prosto z mostu

Od wczoraj Prosto z Mostu jest gotowe na przyjęcie gości. Wystrój jest dziełem samych właścicieli, szarość i czerń ociepla i rozjaśnia intensywna żółć, która pojawia się na ścianach i w drobnych elementach aranżacji. Na wejściu wita  bar z witryną zastawioną ciastami, dalej niewielka sala ozdobiona charakterystycznymi plakatami z wizerunkami rysunkowych zwierząt. – Chcieliśmy, aby było przytulnie, jak w domu –mówi Justyna. Już niedługo lokal powiększy się też o letni ogródek.

Prosto z mostu

Czym Prosto z Mostu chce się wyróżnić spośród konkurencji? – Będziemy mocna stawiać na wino. Od rana nowemu miejscu najbliżej będzie do kawiarni, w ciągu dnia do bistro, zaś wieczorami zamieniać się będzie w kameralną winiarnię. Na początek 3 wina stołowe i 5 propozycji wyselekcjonowanych przez Olę z Dwa przez cztery (nie będą dostępne w innych miejscach w Łodzi), ale oferta na pewno będzie się rozwijać. Prawie na pewno do polecanej Nowej Zelandii dołączą też trunki z polskich winnic, a także wina bezalkoholowe.

Prosto z mostu

Obowiązkowo zaglądamy do karty. Od 8.00 rano zjemy tu śniadanie w cenie 9-14 zł, przez cały dzień będą też dostępne sałatki i kanapki na ciepło. W porze lunchowej do podstawowej oferty dołączy zupa (7-8 zł) i makaron dnia (15-19 zł). Tak będzie od poniedziałku do piątku, w weekendy zaś będą przygotowywane dania specjalne. Poza winami mocną stroną Prosto z Mostu mają być też wypieki. Za część z nich będzie odpowiadał Marcin, pozostałe będą pochodziły od sprawdzonych dostawców. Pozycje obowiązkowe to ciasto marchewkowe, buraczkowe z czekoladą, tarty cytrynowe i brownie z chilli i pomarańczą, ale goście mogą spodziewać się też innych, sezonowych propozycji. Przez cały tydzień nowy lokal będzie czynny do godz. 22.00. 

Prosto z mostu

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...