fbpx

Przyjeciale Świata z Robertem Makłowiczem

Już jutro w sali balowej andel’s Hotel Łódź odbędzie się trzecia edycja Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”. Kolację dla gości przygotuje Robert Makłowicz z szefem kuchni hotelowej restauracji Delight Mirosławem Jabłońskim i jego zespołem.

„Przyjaciele Gotują” to cykl charytatywnych kolacji organizowanych przez stowarzyszenie Przyjaciele Świata, które skupia osoby chcące pomagać innym. W tym wypadku pomoc kierowana jest do dzieci z problemami kardiologicznymi leczonych w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz z niepełnosprawnością z Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi. Podczas kolacji, uznani i popularni szefowie kuchni przygotowują ucztę dla gości, którzy wesprą działalność stowarzyszenia. W poprzednich edycjach wydarzenia udział wzięli Karol Okrasa i Pascal Brodnicki, a stowarzyszenie zebrało łącznie ponad 100 tys. zł na cele dobroczynne.

Podczas sobotniej kolacji, potrawy dla gości przygotuje Robert Makłowicz we współpracy z szefem kuchni andel’s Hotel Łódź – Mirosławem Jabłońskim. Znany kucharz przygotował menu pod hasłem „Łódzki tygiel kulinarny według Roberta Makłowicza”. Znajdą się w nim gruszki w karmelu z octu balsamicznego z rukolą, kozim serem, miodem kasztanowym i orzechami, krem ziemniaczano-karczochowy z wędzonym ozorkiem i oliwą truflową, Wiener Saftgulasch z knedlami bułczanymi i Gundel palacsinta – naleśniki a la Gundel. Dochód z kolacji przeznaczony zostanie na pomoc najmłodszym pacjentom CZMP i podopiecznym ZSS nr 7 w Łodzi.W kolacji może wziąć udział każdy, kto wpłaci na rzecz stowarzyszenia Przyjaciele Świata darowiznę w wysokości co najmniej 230 zł od osoby.

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...