Charytatywna kolacja z Ewą Wachowicz

W najbliższą sobotę, 4 czerwca, w łódzkim hotelu andel’s by Vienna House odbędzie się kolejna kolacja charytatywna z cyklu Przyjaciele Gotują. Tym razem goście, wśród których znajdzie się wiele gwiazd będą mogli spróbować dań przygotowanych przez Ewę Wachowicz.

Przyjaciele Świata to wyjątkowe, charytatywne wieczory kulinarne organizowane w Łodzi przez fundację Przyjaciele Świata. Podczas każdego z nich znani i lubiani mistrzowie kuchni przygotowują dla gości wyjątkowe dania. Podczas poprzednich edycji wydarzenia można było spróbować specjałów przyrządzanych przez Michela Moran, Kurta Schellera, Roberta Makłowicza, Pascala Brodnickiego, Andrzeja Polana, Roberta Sowę czy Karola Okrasę. Dochód z biletów, a także prowadzonej w trakcie imprezy licytacji, jest przeznaczany na pomoc i ratowanie życia ludzkiego.

Najbliższa edycja kolacji Przyjaciele Gotują odbędzie się już w najbliższą sobotę (4 czerwca), a jej goście będą mieli okazję spróbować dań przyrządzonych przez Ewę Wachowicz, jurorkę popularnego programu Top Chef oraz producentkę i autorkę programów kulinarnych. Wieczór utrzymany będzie w kobiecym stylu, a w menu pojawi się między innymi perliczka marynowana w cydrze z puree kalafiorowym, konfitowanym rabarbarem, sosem tymiankowym i młodymi warzywami czy deser w postaci kruszonej bezy z truskawkami, sosem lawendowym i ciasteczkiem owsianym.

Autorka tegorocznej Kolacji otrzyma w jej trakcie statuetkę Amicus – specjalną nagrodę Przyjaciół Świata, wręczaną osobom, które dzięki wrażliwości i gotowości niesienia pomocy w sposób szczególny przysłużyły
się Stowarzyszeniu. Ewa Wachowicz nie będzie jedyną gwiazdą wieczoru. Wieczór poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna, a wśród gości specjalnych pojawią się: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Zielińska, Ela Romanowska, Agnieszka Kaczorowska, Kamil Kuroczko i Maciej Nowak.

Charytatywna kolacja z Ewą Wachowicz

Ważnym elementem każdej kolacji jest oczywiście aukcja przedmiotów przekazanych fundacji przez przedstawicieli świata biznesu, sportu, kultury, mody i sztuki przekazują wartościowe przedmioty oraz kubki i talerzyki zdobione rysunkami znanych i lubianych (m.in. Stinga, Kenzo Takadę, Jerzego Stuhra, Leszka Możdżera czy Agnieszkę Holland), które stały się już tradycyjnym elementem każdej aukcji. W sobotę będzie można wylicytować kubeczek i talerzyk opatrzone autorskim rysunkiem Ewy Wachowicz, a także m.in. strój Caroline Woźniacki z Roland Garros projektu Stelli McCartney oraz koszulkę sportową z autografami czołowych polskich tenisistów: Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.

Nie zabraknie też atrakcji muzyczno-tanecznych. Na scenie podczas kolacji wystąpi Chór Dziecięcy Miasta Łodzi oraz rockowo-coverowy zespół Latające Talerze. Taneczne show zaprezentują zaś Agnieszka Kaczorowska i Kamil Kuroczko – tancerze klasy S, znani między innymi z programu Dancing with the Stars.

Dochód z biletów, a także prowadzonej w trakcie kolacji aukcji, będzie w całości przeznaczony na zakup nowoczesnej, przenośnej sztucznej nerki do dializ u dzieci i dorosłych dla Kliniki Pediatrii, Immunologii
i Nefrologii ICZMP w Łodzi (jedynego takiego urządzenia w łódzkich szpitalach pediatrycznych), szybkiego analizatora medycznego dla oddziału intensywnej terapii Szpitala Zakonu Bonifratów św. Jana Bożego w Łodzi oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego.

Koszt udziału w kolacji wynosi 300 zł od osoby. Miejsca rezerwować można wysyłając zgłoszenie mailowo na adres: joanna.nordynska@przyjacieleswiata.pl lub telefonicznie pod numerem 501 036 631.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...