Przystanek na OFF Piotrkowska

Kilka tygodni temu na terenie OFF Piotrkowska pojawił się nowy lokal. Można w nim zjeść i napić się kawy. Wystarczy odwiedzić Przystanek.

 

Przystanek mieści się w charakterystycznym dla OFFowego podwórka kontenerze – podobnym do tego, w jakim działają DOKI lub Republika Naleśnika. Niewielkie wnętrze urządzone jest w przytulnym stylu nawiązującym do nazwy. Na ścianach znajdują się duże zdjęcia przywodzące na myśl podróże MPK. W tym samym klimacie utrzymany jest wiszący na zewnątrz szyld, który przypomina oznakowanie przystanków autobusowych.

Choć miejsca nie ma tu za wiele, bo lokal nastawiony jest na sprzedaż na wynos, to znalazło się tu miejsce dla niewielkiego stolika, przy którym można usiąść oczekując na zamówienie. Wyraźnie zaznaczony jest też podział na dwie różne części kontenera odpowiadające dwóm podstawowym elementom oferty – kawie i makaronom.

Przystanek na OFF Piotrkowska

W części Just Coffee, jak sama nazwa wskazuje, napijecie się przede wszystkim kawy. Jest klasyka gatunku, jak espresso, cappuccino czy latte, ale możecie również zamówić propozycje smakowe – jagodową, orzechową czy karmelową. Są też herbaty – klasyczna i smakowe oraz gorąca czekolada. Wszystko w cenach od 5 zł do 13 zł. Wraz z cieplejszymi dniami w ofercie pojawiła się również kawa mrożona. Na miłośników słodyczy czekają klasyczne, domowe ciasta: szarlotka i sernik.

Reklama

Doradztwo gastronomiczne - IDB Consulting

Druga część lokalu nosi nazwę Pasta Box i czeka w niej na was jedzenie. Podstawą oferty są makarony sprzedawane w kubkach na wynos. Klienci mogą wybierać spośród trzech rodzajów pasty – pszennego spaghetti i penne oraz razowego fusilli oferowanych z różnymi sosami. Jest klasyczna carbonara czy sos boloński, ale znajdą się też bardziej kreatywne propozycje, jak Przysmak Wnusia z włoskim serem białym, cynamonem i cukrem albo Wściekła Arrabiata z ostrymi papryczkami. Są również makarony z kurczakiem, warzywami, czy opcje serowe – łącznie 13 makaronowych kombinacji w cenach 16 zł za dużą porcję i 12 zł za małą.

Przystanek na OFF Piotrkowska

Oprócz makaronów w Przystanku zjecie też kilka rodzajów tortilli. Jest propozycja klasyczna z kurczakiem i warzywami, buritto z mielonym mięsem, curry, a także hawajska z kurczakiem, warzywami, mleczkiem kokosowym i ananasem. Wszystkie w cenach 16 zł za dużą porcję i 12 zł za małą. Przystanek czeka na was przy wejściu do OFF Piotrkowska od strony ulicy Piotrkowskiej od niedzieli do czwartku w godzinach 12.00 – 20.00, a w piątki i soboty od 12.00 do 3.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...