Qubek CafeBrakowało wam nowych kawiarni? Możecie na nas liczyć – dziś zabieramy was do Qubek Cafe przy Gdańskiej 141.

Jeśli nie jesteście mistrzami topografii (ja nie jestem!), podpowiadam – jadąc od centrum, Qubek Cafe mieści się przy Gdańskiej za Al. Mickiewicza, a dokładnie za tamtejszym Mc’Donalds’em i stacją benzynową, na parterze nowego apartamentowca. Gdy już będziecie w okolicy, traficie – w dzień kawiarnia przyciąga wzrok przestronnymi witrynami, wieczorową porą kusi z wnętrza ciepłym światłem i przytulnym wystrojem.

Qubek Cafe

Aranżacja jest bez wątpienia mocną stroną Qubek Cafe (do kawy i ciasta dojdę za chwilę). Jest nowocześnie, ale nie surowo i sztampowo. Fajnie, że nie powielono tu ogranych standardów, a postawiono na liczne, mniej lub bardziej oczywiste, autorskie detale.  Integralną część lokalu stanowi bar obudowany biało-czarnymi płytkami – swoiste centrum zarządzania, które przyciąga aromatem kawy i witryną z apetycznymi słodkościami. Uwagę zwracają kolorowe krzesła i miękkie fotele, ascetyczność ściany z konstrukcyjnego betonu została przełamana zegarem zrobionym z filiżanek, znalazło się też miejsce na kącik dla dzieci, zdjęcia Łodzi czy regał wypełniony kawowymi akcesoriami. Wystrój jest spójny, przemyślany, a przede wszystkim jest tu po prostu bardzo ładnie.

Qubek Cafe

Pomysłodawcą i współautorem aranżacji Qubek Cafe jest Darek. Jeszcze niedawno jego życie pochłaniała zupełnie inna branża, dziś cieszy się, że może dawać ludziom coś miłego i niespiesznie porozmawiać z gośćmi kawiarni. Jego przywiązanie do detali widać nie tylko w wystroju. Kawa sprowadzana jest z palarni spod Rzymu (mnie przypadła do gustu z uwagi na wyjątkowo łagodny smak), tutejsze ciasta pieką gospodynie domowe, a lody przygotowuje zaprzyjaźniony Włoch. Lada moment w ofercie pojawią się śniadania i tu też Darek zapowiada kilka niespodzianek (nic więcej nie chciał mi powiedzieć J).

Qubek Cafe

Na razie w Qubek Cafe zjecie na miejscu przygotowywane kanapki, sałatki i wspominane domowe ciasta (największą popularnością cieszy się podobno marchewkowe) – porcja kosztuje od 8 do 10 zł. Do tego świeżo wyciskane soki, smoothie, lemoniady czy owocowo-warzywne „Smaki Qubka”, na przykład szpinak z ananasem, cytryną i jabłkiem (13 zł) czy jabłko z burakiem, imbirem i cytryną.

Od poniedziałku do soboty Qubek Cafe można odwiedzić od 9.00 do 21.00, w niedzielę pracuje między 10.00 a 20.00. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...