fbpx

Na to otwarcie my (i zapewne wielu z was) czekałyśmy długo. W pasażu Piotrkowskiej 89 ruszył właśnie drugi łódzki ramen shop. Dzisiaj odwiedziłyśmy Ramenownia by Susharnia.

Ramenownia – nowy ramen shop na Piotrkowskiej 89
Ramenownia – nowy ramen shop na Piotrkowskiej 89

[Na początek krótki disclaimer. Na naszym Facebooku znajdziecie nasze oświadczenie na temat obecnej sytuacji związanej z trwającą epidemią i tego, co to oznacza dla nas i łódzkich restauracji. Na tę chwilę kontynuujemy naszą pracę zachowując ostrożność i stosując się do wszystkich zaleceń odpowiednich służb. Dlatego właśnie dalej możecie czytać u nas o nowych restauracjach.]

Ramenownia by Susharnia - nowy ramen shop na Piotrkowskiej 89
Ramenownia by Susharnia – nowy ramen shop na Piotrkowskiej 89

Remont lokalu po restauracji Cztery Ściany przy Piotrkowskiej 89 miał potrwać chwilę, a wyszło pół roku. Warto było jednak poczekać. Otwarta tu w miniony poniedziałek Ramenownia by Susharnia prezentuje się świetnie i bardzo efektownie. Całość przypomina ramen shop ze stacji japońskiego metra. Jest kolorowo, są jarzące się neony i mnóstwo papierowych plakatów z japońskimi grafikami powiewających pod sufitem niczym flagi. Za wystrój odpowiadają architekci ze studia Qbatura. Całości dopełnia odpowiednio dobrana muzyka i naprawdę można trochę przenieść się do innej rzeczywistości.

Wystrój Ramenowni przywodzi na myśl japońskie ramen shopy
Wystrój Ramenowni przywodzi na myśl japońskie ramen shopy

Ramenownia to dziecko Mateusza i Bartka z Susharni. Pierwszy jest właścicielem działającego od blisko 4 lat sushi baru, a drugi pracował w nim od początku – najpierw jako kelner, a później jako menedżer. Z czasem postanowili połączyć siły i otworzyć wspólnie ramen shop. Od tamtego momentu minęło sporo czasu, ale było to potrzebne żeby wszystko wyszło jak należy i zgodnie z planem. Był czas na naukę, szkolenia i próby.

Rameny w Ramenownia by Susharnia
Rameny w Ramenownia by Susharnia

Teraz możecie sprawdzić efekty. Ramenownia ruszyła na początku tygodnia, a my wpadłyśmy dzisiaj sprawdzić, co ma w ofercie. Menu jest krótkie, ale konkretne – pięć ramenów, cztery przystawki i jeden deser. Z czasem na pewno będzie się zmieniało, być może nieznacznie się poszerzy, ale na pewno nie za bardzo.

Shoyu ramen wieprzowo-drobiowy
Shoyu ramen wieprzowo-drobiowy

W tej chwili zjecie tu klasyczny, klarowny shoyu ramen wieprzowo-drobiowy przypominający pyszny, lekki rosół, kremowy miso ramen wieprzowo-drobiowy oraz lekki, kremowy niboshi tonkotsu, czyli ramen wieprzowy z pysznym boczkiem chashu, w tym wypadku z dodatkiem pudru z sardynek, który świetnie podbija aromat dania. Jest też wersja wege na bazie warzyw z pieczonym pomidorem i grzybami oraz popularny na świecie tantanmen, czyli ostry, kremowy ramen wywodzący się z kuchni syczuańskiej.

Niboshi tonkotsu ramen z brzuchem chashu
Niboshi tonkotsu ramen z brzuchem chashu

Wszystkie gotowane oczywiście od podstaw na miejscu. Bazą są trzy wywary, których smak zmieniany jest różnymi tare. Do każdego możecie też wybrać bonusowe dodatki – jajko w specjalnej, autorskiej marynacie, ostre mięso, chashu albo karkówkę. Makaron do wszystkich robiony jest na specjalne zamówienie Ramenowni i dopasowany do podawanych tu wywarów (są go dwa rodzaje). Z czasem pewnie przyjdzie pora na własną produkcję, ale jak przyznaje sam Mateusz, wymaga to odpowiednich przygotowań.

Vege ramen z pieczonym pomidorem i grzybami
Vege ramen z pieczonym pomidorem i grzybami

Obiad w Ramenowni możecie zacząć klasycznymi przystawkami – fasolką edamame w soli, sałatką z wodorostów, domowym kimchi albo kurczakiem karaage. A na deser smażone lody na musie owocowym. To tyle, jeśli chodzi o menu i tyle w zupełności wystarczy. Porcje ramenu są wielgachne i bardzo sycące. Na deser zdecydowanie trzeba mieć osobny żołądek.

Smażone lody
Smażone lody

Ramenownia by Susharnia pracuje od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 – 22.00, a w weekendy o godzinę dłużej.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...