fbpx

Sytuacja jaka jest, każdy widzi, ale nie będziemy przecież siedzieć bezczynnie. Dlatego działamy i mam dla was garść ważnych informacji.

Łódzkie gastro w czasach zarazy

Łódzkie restauracje znalazły się w ciężkiej sytuacji, ale nie zapominają o tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią nowego koronawirusa. Tawerna Pepe Verde rzuciła nam hasło, że może przygotować darmowe posiłki dla lekarzy w szpitalach albo służb mundurowych. Jesteśmy w kontakcie z instytucjami miejskimi, szpitalami i służbami mundurowymi żeby ustalić, czy taka pomoc może być potrzebna i gdzie.

Wiemy, że w łódzkiej gastronomii nie brakuje świetnych ludzi chętnych do pomocy, dlatego dajcie znać, jeśli jesteście gotowi karmić tych, którzy w imieniu nas wszystkich walczą z syfem, który nas dopadł. Piszcie też, jeśli wiecie, że takie gastro-wsparcie może być gdzieś potrzebne (w waszym szpitalu, remizie albo na komisariacie), a my postaramy się sprawnie to skoordynować żeby nie wprowadzać chaosu w miejscach, w których już i tak sporo się dzieje.

Można się z nami skontaktować mailowo: kontakt@jemywlodzi.pl, w wiadomości na Facebooku albo telefonicznie: 691 860 116.

Przypominamy też o akcji Restauracje dla seniorów koordynowanej przez Urząd Miasta Łodzi. Urząd wyszedł z inicjatywą dystrybucji osobom starszym oferty obiadowej, aby jeszcze bardziej ograniczyć ich wyjścia z domu. Stąd prośba do restauracji: przygotujcie skrócone menu (zupy, drugie dania i zestaw) w atrakcyjnej cenie do 20 zł i prześlijcie na adres m.smiechowicz@uml.lodz.pl.

Podobne posty

Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...
25 łódzkich restauracji i kawiarni przygotowało swoje festiwalowe dania i desery inspirowane łódzką ...