Restaurant Week rusza już jutro

W piątek, 21 października ruszy druga łódzka edycja Restaurant Week – festiwalu najlepszych restauracji. Rezerwujcie stoliki i sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo podczas imprezy.

 

Kulinarna uczta w łódzkich restauracjach potrwa do 30 października. W tym czasie lokale przygotują specjalne, trzydaniowe menu (przystawka lub zupa, danie główne i deser) w stałej cenie 39 zł. Jeśli chcecie spróbować popisowych dań, musicie zarezerwować miejsce za pośrednictwem strony www.restaurantweek.pl. Właśnie z uwagi na wcześniejszą zapowiedź wizyty, goście nie będą mieli problemów z dostaniem festiwalowych dań, ani ze znalezieniem miejsca w lokalach.

Festiwalowe danie restauracji Nowa Łódź

Jako ambasadorki festiwalu miałyśmy już okazję odwiedzić restaurację Nowa Łódź, a kolejne rezerwacje już na nas czekają. To idealna okazja nie tylko do wizyty w ulubionej restauracji, ale także poznania nowych miejsc. A tych w tym roku nie brakuje. Wśród 28 lokali biorących udział w wydarzeniu znalazły się między innymi otwarte ostatnio Cztery Ściany czy DaVella per Amici, ale także STARE KINO by Antoine Lopez, które rusza równo z początkiem Restaurant Week.

Zajęcia w Fit and Jump w ramach Restaurant Week

Festiwal to nie tylko pyszne jedzenie. Imprezie towarzyszą wydarzenia dodatkowe. Już jutro (21 października) siostry ADiHD, które są ambasadorkami wydarzenia, zapraszają na darmowy trening z niespodziankami do studia Fit and Jump przy Pomorskiej 40. Spotkanie poprowadzi kilka instruktorek, a restauracja DaVella Per Amici przygotuje dla uczestników zdrowe przekąski i koktajle na wzmocnienie po ćwiczeniach. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Degustacja piw w Piwotece Narodowej w ramach Restaurant Week

We wtorek, 25 października warto zaś wybrać się do Piwoteki Narodowej przy 6 sierpnia, gdzie odbędzie się darmowa degustacja piw rzemieślniczych. Do spróbowania będzie pięć 5 piw – cztery polskie i jedno zagraniczne. Uczestnicy spotkania poznają kilka ciekawostek na temat piwa i dowiedzą się więcej o food pairingu, czyli łączeniu trunków z jedzeniem. Wszyscy otrzymają też zniżki do wykorzystania w Piwotece oraz wezmą udział w losowaniu piwa z Browaru Piwoteka. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, więc zapisujcie się czym prędzej.

Degustacja herbat w Daleko Blisko w ramach Restaurant Week

Dzień później, w środę 26 października, kawiarnia podróżnicza Daleko Blisko zaprasza na spotkanie „Sześć kolorów herbaty”. Wojtek Woźniak, miłośnik i znawca herbat wprowadzi uczestników w niezwykły i skomplikowany świat odmian, gatunków, rodzajów i tradycji spożywania tego napoju. Nie zabraknie oczywiście komentowanej degustacji herbat z różnych stron świata i opowieści na ich temat. Dowiecie się czym różni się herbata zielona od herbaty oolong, dlaczego pu-erh nie powinien być nazywany herbatą czerwoną oraz czym dla Chińczyków są „nasze” herbaty czarne. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Pokaz specjalny w kinie Charlie w ramach Restaurant Week

Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym tej edycji Restaurant Week będzie pokaz specjalny filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, na który w czwartek, 27 października zaprasza kino Charlie. Film opowiada historię Sentaro, który jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni serwującej dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Sentaro szuka pomocy kuchennej i zgłasza się do niego siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, ale zmienia zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze drobny biznes zaczyna rozkwitać. To pozycja obowiązkowa, jeśli lubicie kino kulinarne. Seans rozpocznie się o godzinie 19.30, a bilety kosztuję 15 zł i 18 zł.

Na naszej stronie już wkrótce przeczytacie relacje z kolejnych wizyt w festiwalowych restauracjach, a my zachęcamy was do rezerwowania stolików i udziału w wydarzeniach towarzyszących.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...