Ricos Tacos fot. facebook.com/pl.RICOS.TACOS

W piątek do OFF Piotrkowska zawita warszawski food truck Ricos Tacos, z którego do soboty zamawiać można będzie klasykę meksykańskiego jedzenia ulicznego.

Ricos Tacos fot. facebook.com/pl.RICOS.TACOS

Ricos Tacos to powstała w oparciu o meksykańskie wzorce niewielka, mobilna ciężarówka serwująca jedzenie przechodniom w różnych częściach miasta. Na stałe rezyduje w Warszawie, ale w najbliższy piątek (23 sierpnia) o godzinie 17.00, na zaproszenie klubu DOM zawita do Łodzi. W podwórku OFF Piotrkowska pojawi się w ramach imprezy Żywią y Bronią i pozostanie tam do soboty. W menu Ricos Tacos znajdziecie proste i klasyczne dania kuchni meksykańskiej, które można by nazwać fast foodem, gdyby to określenie tak kiepsko się nie kojarzyło. Są zatem quesadillas, nachosy i guacamole, jednak specjalnością są oczywiście tacos, czyli złożone na pół (lub zwinięte) tortille wypełnione różnymi nadzieniami.

Ricos Tacos fot. Marek Rosłan @ facebook.com/pl.RICOS.TACOS

W Łodzi Ricos Tacos swoje tacosy poda na cztery sposoby: z kurczakiem, kurczakiem mole (ostry sos z kakao), kaktusem i cukinią. Wszystkie serwowane są z pico de gallo, czyli mieszanką siekanych pomidorów, cebuli i kolendry. Tacos zamawiać można w tortilli pszennej lub kukurydzianej z dodatkiem salsy. Do wyboru będą jej trzy rodzaje od łagodnej salsa roja, przez ostrzejszą salsa verde po piekielnie ostrą piña-habanero. Oprócz tacos w menu znajdą się też quesadillas i taka na przykład lemoniada z ogórka.

Ricos Tacos fot. facebook.com/pl.RICOS.TACOS

Ceny zupełnie niewarszawskie (taki łódzki pstryczek). Za zestaw trzech tacos zapłacicie zaledwie 15 zł (za mix trzech różnych rodzajów 17 zł), dodatkowy ser to 1 zł, a dodatkowa fasola 2 zł. Na przekąskę w środku nocnej imprezy jak znalazł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...