Rok kulinarnych wydarzeń z Jemy w Łodzi

Miniony rok był dla nas wyjątkowo udany. Zrealizowałyśmy wiele z naszych planów i projektów, w których chętnie braliście udział. 2018 zapowiada się jeszcze ciekawiej. Sprawdźcie, jakie festiwale kulinarne i wydarzenia dla was szykujemy.

Rok 2017 był dla nas niezwykle ciekawy, jeśli chodzi o naszą pracę i rozwój projektu Jemu w Łodzi. Piszemy projektu, bo Jemy w Łodzi to dzisiaj znacznie więcej niż portal internetowy o restauracjach. To także udane festiwale i wydarzenia kulinarne, wyjątkowa karta rabatowa do łódzkich lokali, dwie książki o lokalnej kuchni oraz sporo ciekawych inicjatyw, w których miałyśmy przyjemność brać udział. Nadchodzące miesiące również postaramy się szczelnie wypełnić ciekawymi akcjami skierowanymi do restauracji i miłośników jedzenia. Wszystkie przygotujemy we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń, które jest naszym stałym partnerem. Pojawią się też inni partnerzy, których mogliście poznać w minionym roku, a którym z tego miejsca ogromnie dziękujemy za wsparcie. Oto nasz rozkład jazdy na 2018.

Wielkie Święto Pizzy 2018

Zaczynamy w lutym Wielkim Świętem Pizzy. To wydarzenie organizujemy już kolejny raz i jest ono prawdziwą ucztą dla miłośników włoskich placków. Łódzkie restauracje i pizzerie przygotują dla was swoje popisowe pizze, a wy będziecie mogli zajadać się nimi i wybrać te najlepsze. Będą też warsztaty i dodatkowe atrakcje dla gości restauracji. W tym roku naszym partnerem jest PizzaPortal, dzięki któremu wybrane konkursowe pizze będziecie mogli również zamówić do domu.

Zwycięski deser drugiej edycji Święta Czekolady - Stare Kino

Po takim posiłku pora na deser, dlatego już w kwietniu zaprosimy was na kolejną edycję Święta Czekolady. Tę imprezę zorganizujemy już po raz trzeci, a obie poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością. Również tym razem łódzkie restauracje i kawiarnie przygotują popisowe desery z czekoladą w roli głównej. Będzie słodko i pysznie, a my wspólnie z wami kolejny raz wybierzemy najlepsze festiwalowe słodkości.

Burgery z łódzkich lokali

W maju czeka nas nowe wzywanie. Po raz pierwszy zorganizujemy w Łodzi Wielki Festiwal Burgerów. Charakteru tej imprezy chyba nie musimy wyjaśniać. Po prostu będziemy jeść burgery – pyszne, popisowe, innowacyjne i oryginalne. Liczymy na ciekawe połączenia smaków, bo podczas zeszłorocznej edycji Jemy w Łodzi Food Fest łódzkie restauracje pokazały, że street food wychodzi im naprawdę świetnie.

Nasza karta rabatowa

Czerwiec stanie pod znakiem kolejnej edycji naszej karty rabatowej, z którą możecie uzyskać 15% rabatu w 25 świetnych łódzkich restauracjach i kawiarniach. Karta co roku wydawana jest w ograniczonej ilości i sprzedaje się właściwie na pniu, dlatego warto śledzić naszą stronę z uwagą żeby nie przegapić wydania. Później zrobimy sobie krótką, wakacyjną przerwę od wydarzeń i wrócimy do was we wrześniu.

Jemy w Łodzi Food Fest

A wtedy czeka nas druga już edycja Jemy w Łodzi Food Fest – największego w naszym mieście festiwalu kulinarnego. Dwa tygodnie, kilkadziesiąt restauracji, dziesiątki wydarzeń towarzyszących, tematyczne trasy kulinarne, menu degustacyjne, goście specjalni – to wszystko czeka na was w jeszcze ciekawszym wydaniu. Zeszłoroczna edycja wydarzenia cieszyła się wielką popularnością i sporo nas nauczyła, dlatego w tym roku mamy jeszcze więcej pomysłów i zaplanowanych atrakcji. Tuż po JWŁFF rozdamy już po raz trzeci Łódzkie Nagrody Kulinarne i dowiemy się, które restauracje i kawiarnie okazały się najlepsze w 2018.

Ramen Festival 2017

Jeszcze przed końcem roku czeka nas kolejna, trzecia już edycja Ramen Festivalu. To jeden z największych przebojów w naszym kalendarzu wydarzeń. Cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród lokali jak i ich gości. Podczas ostatniej edycji zjedliście tysiące porcji festiwalowych ramenów, a do serwujących je restauracji ustawiały się długie kolejki. Liczymy na to, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej udana.

Jak widzicie nasz grafik wypełniony jest dosyć szczelnie, ale jeśli macie pomysł na festiwal kulinarny lub podobne wydarzenie, to my zawsze chętnie słuchamy, czego oczekują łódzcy miłośnicy jedzenia. Dajcie znać w komentarzu, jakiej imprezy brakuje wam w naszym mieście.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...