Rondo Caffe - śniadanie na Chojnach

Ten rok należy do rodzinnych, przytulnych kawiarni, w których napijecie się kawy oraz zjecie śniadanie czy szybki lunch. Oto kolejne z nich.

Rondo Caffe - śniadanie na Chojnach

Oficjalny adres Rondo Caffe to Naruszewicza 4, ale jeszcze łatwiej trafić biorąc azymut na Rondo Insurekcji Kościuszkowskiej (zbieg ulic Broniewskiego i Kilińskiego). Można usiąść przed kawiarnią na trawniku z rozstawionymi leżakami lub znaleźć miejsce w przytulnym wnętrzu. Wystrój zgodny z obecną modą – nie mogło zabraknąć butelkowej zieleni, jest fototapeta z roślinnym wzorem, wygodne, tapicerowane kanapy pod ścianami i sporo żywych roślin. Wszystko według pomysłów samych założycieli, wykonane własnymi rękami, włącznie z detalami, takimi jak przepierzenie z grubych lin czy oświetlenie na sali.

Rondo Caffe - śniadanie na Chojnach

Zanim wspomniani założyciele, czyli Natalia i Jacek, zostali szefami we własnej kawiarni byli stałymi bywalcami łódzkich miejsc specjalizujących się w śniadaniach. Do siebie zapraszają między innymi na omlety, jajecznice, słodkie pancakes czy kanapki z popisowym Karkiem z Ronda w roli głównej. Śniadania kosztują od 11 do 16 zł, kanapki 13-15 zł, możecie się również zdecydować za sałatkę z rukolą, arbuzem i fetą (14 zł) czy mix sałat z grillowanym kurczakiem i dodatkami (16 zł). Każdego dnia kawiarnia serwuje też lunch – do końca wakacji jednodaniowy (np. zupę krem czy pastę), a od września dwudaniowy.

Rondo Caffe - śniadanie na Chojnach

Na miłośników deserów czekają między innymi mini bezy z lemon curd, tiramisu i tarta słony karmel. Oczywiście w witrynie ze słodkościami znajdziecie znacznie więcej, na przykład serniki, desery w słoiczkach czy babeczki z owocami. Za kawą stoi tu łódzka palarnia Instytut Kawy, czyli dobrze znany duet Bartka Biesiady i Maćka Giermaziaka. Dobrali ziarna, wyszkolili ekipę, a również dostarczyli do Ronda jakościowe herbaty i syropy do kawy.

Rondo Caffe - śniadanie na Chojnach

Kończymy standardowo godzinami otwarcia. Na poranną kawę w tygodniu możecie tu wpadać od 8.00 rano, w weekendy od 9.00. Każdego dnia kawiarnia jest czynna do 20.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...