Roślinny obiad z dostawą

Jest lato, jest gorąco i podobno są tacy, którym (o zgrozo!) w taką pogodę nie chce się jeść. Nam się chce, w zasadzie zawsze i bez względu na warunki atmosferyczne. Ale w upalne dni chętniej wybieramy opcję wege. Dlatego sprawdziłyśmy, co zielonego (ekhm!) można zamówić do domu od Glodny.pl.

Jeszcze całkiem niedawno wegańska oferta łódzkich restauracji napawała głębokim smutkiem. W menu lokali dań oznaczonych zielonym listkiem było jak na lekarstwo, a do tego wiało od nich nudą. Mizernie wyglądała też liczba restauracji stricte wegańskich. Ale nagle (naprawdę w krótkim czasie) sytuacja uległa sporej zmianie i poprawie. Na kulinarnej mapie miasta pojawiło się w ciągu jednej wiosny kilka nowych miejsc z roślinnym menu, a dla restauracji jest w tej chwili trochę obciachem nie mieć kilku ciekawych opcji wege w karcie (chociaż pod tym względem idealnie ciągle nie jest).

Kardamon w dostawie od Glodny.pl

I chociaż same jesteśmy dosyć mocno mięsożerne, to dobra kuchnia wegańska naprawdę nas kręci, bo wymaga pewnej kreatywności, potrafi pokazać ciekawe rozwiązania kulinarne i odkrywać przed nami nowe smaki, składniki i przyprawy. A że jest pełna warzyw, nasionek, strączków i innych roślinek (duh!), to zazwyczaj jest lekka i sycąca, czyli idealna na lato. Dlatego trwające upały były idealną okazją żeby sprawdzić ofertę wegańskiej szamki dostępnej w dostawie od portalu Glodny.pl.

Zielona w dostawie od Glodny.pl

Serwis powinien być już wam znany. Możecie dzięki niemu zamawiać jedzenie online z dostawą pod wskazany adres, za pośrednictwem strony www.glodny.pl lub wygodnej apki na telefon. Bonus jest taki, że Glodny.pl dysponuje własnymi kurierami, którzy przywożą wam jedzenie, dzięki czemu w ich ofercie znajdziecie restauracje, które nie posiadają własnego systemu dostaw i w standardzie ich nie realizują. Oznacz to tyle, że kiedy nie chce wam się ruszać z domu ani gotować albo zgłodniejecie w pracy, to nie jesteście skazani na osiedlowe pizzerie i smutnego kebsa. Możecie za to wybierać z oferty blisko 70 lokali dostępnych w serwisie – pizzerii, sushi barów, restauracji włoskich, indyjskich, burgerowni, stekowni i na co tylko może wam przyjść ochota.

Kardamon w dostawie od Glodny.pl

My od czasu do czasu sprawdzamy, co w serwisie Glodny.pl słychać i wybieramy najciekawsze dania, które można tamtędy zamówić. Tym razem trafiło na propozycje roślinne. Szybkie filtrowanie na stronie wyrzuciło nam pięć lokali stricte wegańskich. Można oczywiście wyszukać zielone dania w ofercie pozostałych restauracji, ale my poszłyśmy po najmniejszej linii oporu. Wybrałyśmy trzy miejscówki: Kardamon, Zjadliwości i Zieloną Restaurację Wegańską i Wegetariańską.

Zielona w dostawie od Glodny.pl

Najbogatszą ofertę z tej trójki ma niewątpliwie restauracja Zielona. Znajdziecie tu przystawki, zupy, sałaty, burgery, dania główneoraz desery i opcje dla dzieci. Możecie też zamówić świeżo wyciskane soki i koktajle owocowo-warzywne, co jest ciekawą opcją. Obok dań wegańskich są również wegetariańskie, opcje bezglutenowe i z obniżonym indeksem glikemicznym, dla tych ze specjalnymi wymogami żywieniowymi.

Kardamon w dostawie od Glodny.pl

Spory wybór dań znajdziecie też w menu Kardamonu. Są zupy, sałatki, burgery, wegańska pizza i desery. Ciekawą opcją jest możliwość zamówienia w dostawie lunchu dnia w cenie 20 zł za zestaw. Ta oferta jest zmienna i warto zajrzeć na Facebooka restauracji żeby sprawdzić, co przygotowali w danym tygodniu.

Zjadliwości w dostawie od Glodny.pl

Zjadliwości mają z tej trójki menu najkrótsze, ale jego wielką zaletą jest zmienność. Nowa karta pojawia się tu w każdą środę i obowiązuje do poniedziałku (lokal jest nieczynny we wtorki). Dzięki temu mimo krótkiego menu możecie właściwie za każdym razem zjeść coś innego – zawsze dostępna jest zupa, dania główne i miska buddy do wyboru. My trafiłyśmy na knedle z owocami podawane z kapuchą, czyli bardzo łódzkie danie. Ze Zjadliwości zamówicie też dania bezglutenowe.

Za pośrednictwem Glodny.pl zamówicie też jedzenie z wegańskiego Takżetego i Porcji. Zajrzyjcie na www.glodny.pl i wybierzcie coś dla siebie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...