Ruszają rezerwacje na Fine Dining Week

Organizatorzy festiwalu Restaurant Week, który na dobre zadomowił się już w Łodzi, zapraszają na nowe w naszym mieście wydarzenie – Fine Dining Week, imprezę promującą najwyższy poziom kultury restauracyjnej. Od dzisiaj możecie rezerwować stoliki.

Stali bywalcy łódzkich festiwali kulinarnych z pewnością znają Restaurant Week. To odbywające się dwa razy w roku wydarzenie pozwala gościom odwiedzać ulubione restauracje i próbować popisowych, trzydaniowych menu degustacyjnych w promocyjnej cenie. Organizatorzy tego festiwalu, pod koniec sierpnia zaproszą łodzian na zupełnie nowe, bardziej ekskluzywne wydarzenie. Fine Dining Week jest siostrzaną imprezą RW, która do tej pory odbywała się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Teraz zadebiutuje w naszym mieście.

Fine Dining Week w Affogato

Fine Dining Week to festiwal skierowany do gości chcących doświadczyć świata najlepszych restauracji i haute cuisine, czyli wyrafinowanej kuchni. Osiem restauracji z Łodzi, Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego zaprosi na wyjątkowe, pięciodaniowe menu w promocyjnej cenie 119 zł. Czemu wyjątkowe? Fine dining to kategoria restauracji oferujących luksusową, innowacyjną i kreatywną kuchnię najwyższej klasy. Ważne jest tutaj wszystko – od smaku dań, poprzez ich oryginalność, aż po wygląd. Brzmi snobistycznie? Może i tak, ale w tym wypadku to nie zarzut. Odkrywanie świata kulinariów, nowych smaków i aromatów to piękne doświadczenie, a fine dining wynosi je na nowy poziom.

Fine Dining Week w Fabryce Wełny

Fine Dining Week to także wydarzenia towarzyszące. Impreza organizowana jest we współpracy z łódzkim Wydziałem Kultury i Domem Literatury, w którym 5 września odbędzie się prapremiera spektaklu „Głodomór” według „Odejścia głodomora” Tadeusza Różewicza. Dzień później, w wine barze Dwa przez Cztery odbędzie się komentowana Degustacja Champagne z Domaine Meteyer. Podczas spotkania będziecie mogli spróbować 5 wyśmienitych szampanów (w tym 3 rocznikowe) z domu szampańskiego Domaine Meteyer. To interesujący, rodzinny butikowy projekt prowadzony przez pasjonatów Francka i Annę Meteyer.

Fine Dining Week w Kamienicy nr 6

Festiwal rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 9 września. W tym czasie możecie odwiedzić osiem świetnych restauracji z Łodzi i regionu. Na popisowe menu zaproszą: Affogato, Cztery Ściany, delight z hotelu andel’s**** by Vienna House, Fatamorgana, Quale Restaurant, Revelo, Kamienica numer 6 z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Wzorcownia by W. Bober z hotelu Fabryka Wełny Hotel&SPA w Pabianicach. Już dzisiaj możecie rezerwować stoliki poprzez stronę https://finediningweek.pl/.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...