Ruszył jubileuszowy Restaurant Week

Dzisiaj wystartowała jesienna edycja festiwalu najlepszych restauracji Restaurant Week. Jest to edycja wyjątkowa, bo wydarzenie ma już 5 lat! Sprawdźcie, które lokale przygotowały festiwalowe menu i dokąd warto się wybrać.

 

Ruszył jubileuszowy Restaurant Week

Tym razem festiwal odbędzie się w aż 40 miastach w 15 regionach Polski. Do Łodzi zawita po raz ósmy, a weźmie w nim udział aż 29 restauracji z naszego miasta. Wszystkie będziecie mogli odwiedzać od 16 do 31 października, aby spróbować propozycji z menu degustacyjnych. Szefowie kuchni przygotowali na Restaurant Week specjalne, popisowe menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Menu dostępne jest w dwóch wariantach, z których jeden jest zazwyczaj wegański lub wegetariański. Każdy zestaw oferowany jest w specjalnej festiwalowej cenie 49 zł. Stoliki jak zawsze możecie rezerwować na stronie www.restaurantweek.pl, na której znajdziecie też pełne opisy menu.

Restaurant Week w restauracji Bubamara

Tym razem festiwalowi przyświeca hasło #KochajJedzenie, które jest kontynuacją kampanii społecznej #SzanujJedzenie zorganizowanej w pierwszej połowie roku. Organizatorzy zachęcają do dojrzałej miłości do jedzenia, opartej nie tylko na przyjemności, ale także szacunku i codziennej dbałości o wpływ naszych zwyczajów żywieniowych na środowisko. W ramach festiwalu goście rezerwują stoliki z wyprzedzeniem, dzięki czemu restauracje dokładnie wiedzą, ile jedzenia przygotować i nie muszą go marnować. W ten sposób wydarzenie wpisuje się w trend zero waste.

Restaurant Week w restauracji Bubamara

Festiwalowi zawsze towarzyszą też konkursy z nagrodami. Tym razem w głównym konkursie fotograficznym wygrać można rejs LOT-em do Włoch, nocleg w Casa Maria Luigia Massimo Bottury oraz kolacja w Osteria Francescana*** – wielokrotnie nagradzanej, jednej z najlepszych restauracji świata. W konkursie recenzenckim natomiast możecie wygrać bezpośredni rejs LOT-em do Indii. Konkursowe instrukcje znajdziecie na festiwalowych stolikach.

Restaurant Week w restauracji Bubamara

Lista festiwalowych restauracji z Łodzi i okolic:

 1. American Steak&Burger
 2. Angelo Ristorante
 3. Bicykl
 4. Bubamara
 5. Dwa Światy (Bałuty)
 6. Dwa Światy (Retkinia)
 7. Farina Bianco
 8. Fatamorgana
 9. Filharmonia Smaku
 10. Gęsi Puch
 11. Heksagon
 12. Las Tablas Tapar Bar
 13. LaVende Bistro
 14. LaVende Manufaktura
 15. MITMI Food & Friends
 16. MOTYWY
 17. Piwnica Łódzka
 18. Powidok
 19. Quale
 20. Restauracja Stary Rynek 2
 21. Róża Wiatrów
 22. Salio Browar & Restauracja
 23. Sote – NoBo Hotel***
 24. Szwalnia smaków
 25. Tabu
 26. W Sercu Łodzi
 27. Wall Street BBQ
 28. Willa Impresja
 29. Zielona restauracja wegańska i wegetariańska

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...