fbpx

House of Sushi

Uramaki, sashimi, gunkan i kampyo… czy te słowa brzmią znajomo? Mamy szczerą nadzieję, że tak – w końcu wielu z Was jest wyrawnymi sushiżercami. Co gdyby jednak na chwilę zamienić role i ze zjadającego stać się przygotowującym?

Opcję magicznej zamiany miejsc (pod czujnym okiem profesjonalistów) zapewnia łódzkie House of Sushi, znajdujące się w podwórku na Piotrkowskiej 89. Restaurację, której szefuje Bartek Goliński, łódzcy amatorzy azjatyckich smaków znają nie tylko z doskonałych rolek, ale również festiwalowych ramenów. Teraz macie okazję, by poznać sekret ich pysznego sukcesu!

House of Sushi

Jak? Zadanie nie wymaga użycia skomplikowanej magii – wystarczy, że zamówicie warsztaty z tworzenia sushi. Zajęcia z kręcenia rolek odbywają się tu w grupie ok. 10 osób, a koszt udziału to 150 zł za osobę. Kilkugodzinną podróż po smakach Japonii zaczniecie od krótkiej historii, dowiadując się więcej o sushi, jego rodzajach i teoretycznych aspektach przygotowania. Teorii towarzyszyć będzie oczywiście poczęstunek, dzięki któremu spróbujecie flagowych rolek i dań, a w efekcie zainspirujecie się do tworzenia własnych kompozycji. Ekipa przygotuje dla Was także open bar z napojami – pro tip, polecamy porzucić auto na rzecz spróbowania japońskiego wina choya!

House of Sushi

Po takim starcie przyjdzie czas na praktykę i aktywne zdobywanie umiejętności. Pod czujnym okiem Szefa Kuchni Bartka Golińskiego poznacie wszystkie aspekty przygotowywania sushi: od gotowania i przyprawiania ryżu, przez dobór składników, krojenie ryby i perfekcyjne kręcenie, aż po serwowanie gotowych maków.

House of Sushi

Na co więc czekać? Zbierzcie grupę znajomych zajaranych smakami Azji i zjeżdżajcie do House of Sushi zgłębiać tajemnice futomaków i nigiri. Jednak ostrzegamy! Po zaprezentowaniu Waszych nowo nabytych umiejętności nie będziecie mogli opędzić się od znajomych, którzy „przypadkiem” przechodzili obok i akurat mają ze sobą świeżego łososia 😉

Rezerwacje warsztatów przyjmowane są telefonicznie w restauracji: 42 674 00 40. W przypadku pytań możecie kontaktować się także mailowo, pisząc na adres biuro@houseofsushi.pl.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...