fbpx

Ser Lanselot - sklep z serami farmerskimi

W głębi OFF Piotrkowska Center, obok sklepu z winami Marka Kondrata, powstaje niezwykłe miejsce – sklep z polskimi serami farmerskimi Ser Lanselot.

Łódzki Ser Lanselot to drugi sklep działający pod tą marką. Pierwszy otwarty został w Sopocie i ma już mnóstwo stałych i wiernych klientów. Nic dziwnego, w ofercie sklepu znajdują się wyselekcjonowane, najlepsze Polskie sery farmerskie pochodzące od niewielkich wytwórców, którzy w proces ich produkcji wkładają tyle samo serca, co właściciele sklepu w proces ich wyszukiwania.

Ser Lanselot - fot.: facebook.com/SerLanselot

Sery farmerskie to sery wytwarzane ręcznie z mleka zwierząt, które hodowane są w tym samym gospodarstwie, w którym odbywa się wyrób sera. Jak zapewnia Marta Kruszyńska – właścicielka łódzkiego sklepu – wszystkie produkty dostępne w jego ofercie pochodzą z niewielkich gospodarstw i mleczarni. Wybierając je, twórcy Ser Lanselot sprawdzają, w jakich warunkach hodowane są zwierzęta, z których mleka wytwarzane są sery i jak wygląda proces ich produkcji. – Wybieramy wyłącznie sery wytwarzane z mleka zwierząt pasących się na łąkach i ręcznie dojonych – mówi Marta Kruszyńska – Chcemy mieć pewność, że oferujemy klientom produkty najwyższej jakości, bez polepszaczy i konserwantów, wytworzone z szacunkiem do zwierząt.

W ofercie sklepu znajdzie się szeroki wybór serów krowich, kozich i owczych. Te ostatnie dostępne będę tylko w sezonie od czerwca do października, bo owce w naturalnych warunkach nie dają mleka w okresie zimowym. W Ser Lanselocie kupicie praktycznie każdy rodzaj ręcznie wytwarzanych serów – od twarogowych, poprzez pleśniowe aż po długodojrzewające produkty o wyraźnym smaku. Wszystkie produkowane z niepasteryzowanego mleka, często z dodatkiem aromatycznych, sezonowych przypraw i warzyw. Propozycje dla siebie znajdą tu zarówno amatorzy klasycznych, twardych serów żółtych, jak i miłośnicy bardziej wyszukanych smaków. Warto spróbować szczególnie sera dżersejowego blue z mleka rzadko w Polsce hodowanych krów rasy Jersey, które jest hitem wśród klientów sklepu w Sopocie, czy pochodzących z Podlasia serów korycińskich. W ofercie pojawi się także wegetariański ser  bezpodpuszczkowy, który na zamówienie sklepu już dojrzewa w mleczarni. Właściciele Ser Lanselota nawiązują też współpracę z wytwórcami z okolic Łodzi. Znajdziecie tu między innymi Sery z Doliny Rzeki Ner wytwarzane w niewielkim gospodarstwie w pobliżu Rzgowa.

Ser Lanselot - fot.: facebook.com/SerLanselot

Oferta sklepu zmieniała się będzie sezonowo. Gospodarstwa, z których pochodzą sery wytwarzają ich bowiem niewielkie ilości, które dostarczane są do sklepu w miarę dojrzewania. Oprócz serów kupić można będzie tu ręcznie robione konfitury o niezwykłych smakach, np. żurawina z Porto, a nawet figa z makiem. Do tego smakowe musztardy i miody (np. balsamiczny lub z płatkami róż). O wszystkich produktach chętnie opowiedzą wam właściciele sklepu. Będzie tu można bowiem usiąść przy stoliku, by na miejscu spróbować serów i porozmawiać o nich.

Ser Lanselot to marka stworzona przez czwórkę przyjaciół, którzy ciągle poszukują nowych dostawców i nowych produktów, które mogą zaoferować swoim gościom. Warto zatem odwiedzać to miejsce regularnie. Zachęca do tego fakt bliskości sklepu z winami oraz Drukarni – połączenie świeżo wypiekanego pieczywa, kieliszka wina i pysznego sera to kompozycja idealna!

Otwarcie sklepu Ser Lanselot planowane jest na środę 5 czerwca na godzinę 15.00. Polecamy!

Ser Lanselot
OFF Piotrkowska Center
Łódź, ul. Piotrkowska 138/140
Facebook: https://www.facebook.com/SerLanselot

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...