Ser Lanselot - sklep z serami farmerskimi

W głębi OFF Piotrkowska Center, obok sklepu z winami Marka Kondrata, powstaje niezwykłe miejsce – sklep z polskimi serami farmerskimi Ser Lanselot.

Łódzki Ser Lanselot to drugi sklep działający pod tą marką. Pierwszy otwarty został w Sopocie i ma już mnóstwo stałych i wiernych klientów. Nic dziwnego, w ofercie sklepu znajdują się wyselekcjonowane, najlepsze Polskie sery farmerskie pochodzące od niewielkich wytwórców, którzy w proces ich produkcji wkładają tyle samo serca, co właściciele sklepu w proces ich wyszukiwania.

Ser Lanselot - fot.: facebook.com/SerLanselot

Sery farmerskie to sery wytwarzane ręcznie z mleka zwierząt, które hodowane są w tym samym gospodarstwie, w którym odbywa się wyrób sera. Jak zapewnia Marta Kruszyńska – właścicielka łódzkiego sklepu – wszystkie produkty dostępne w jego ofercie pochodzą z niewielkich gospodarstw i mleczarni. Wybierając je, twórcy Ser Lanselot sprawdzają, w jakich warunkach hodowane są zwierzęta, z których mleka wytwarzane są sery i jak wygląda proces ich produkcji. – Wybieramy wyłącznie sery wytwarzane z mleka zwierząt pasących się na łąkach i ręcznie dojonych – mówi Marta Kruszyńska – Chcemy mieć pewność, że oferujemy klientom produkty najwyższej jakości, bez polepszaczy i konserwantów, wytworzone z szacunkiem do zwierząt.

W ofercie sklepu znajdzie się szeroki wybór serów krowich, kozich i owczych. Te ostatnie dostępne będę tylko w sezonie od czerwca do października, bo owce w naturalnych warunkach nie dają mleka w okresie zimowym. W Ser Lanselocie kupicie praktycznie każdy rodzaj ręcznie wytwarzanych serów – od twarogowych, poprzez pleśniowe aż po długodojrzewające produkty o wyraźnym smaku. Wszystkie produkowane z niepasteryzowanego mleka, często z dodatkiem aromatycznych, sezonowych przypraw i warzyw. Propozycje dla siebie znajdą tu zarówno amatorzy klasycznych, twardych serów żółtych, jak i miłośnicy bardziej wyszukanych smaków. Warto spróbować szczególnie sera dżersejowego blue z mleka rzadko w Polsce hodowanych krów rasy Jersey, które jest hitem wśród klientów sklepu w Sopocie, czy pochodzących z Podlasia serów korycińskich. W ofercie pojawi się także wegetariański ser  bezpodpuszczkowy, który na zamówienie sklepu już dojrzewa w mleczarni. Właściciele Ser Lanselota nawiązują też współpracę z wytwórcami z okolic Łodzi. Znajdziecie tu między innymi Sery z Doliny Rzeki Ner wytwarzane w niewielkim gospodarstwie w pobliżu Rzgowa.

Ser Lanselot - fot.: facebook.com/SerLanselot

Oferta sklepu zmieniała się będzie sezonowo. Gospodarstwa, z których pochodzą sery wytwarzają ich bowiem niewielkie ilości, które dostarczane są do sklepu w miarę dojrzewania. Oprócz serów kupić można będzie tu ręcznie robione konfitury o niezwykłych smakach, np. żurawina z Porto, a nawet figa z makiem. Do tego smakowe musztardy i miody (np. balsamiczny lub z płatkami róż). O wszystkich produktach chętnie opowiedzą wam właściciele sklepu. Będzie tu można bowiem usiąść przy stoliku, by na miejscu spróbować serów i porozmawiać o nich.

Ser Lanselot to marka stworzona przez czwórkę przyjaciół, którzy ciągle poszukują nowych dostawców i nowych produktów, które mogą zaoferować swoim gościom. Warto zatem odwiedzać to miejsce regularnie. Zachęca do tego fakt bliskości sklepu z winami oraz Drukarni – połączenie świeżo wypiekanego pieczywa, kieliszka wina i pysznego sera to kompozycja idealna!

Otwarcie sklepu Ser Lanselot planowane jest na środę 5 czerwca na godzinę 15.00. Polecamy!

Ser Lanselot
OFF Piotrkowska Center
Łódź, ul. Piotrkowska 138/140
Facebook: https://www.facebook.com/SerLanselot

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...