fbpx
Fabryka Śniadań

Dla tych, którzy wolą dłużej pospać i tych, którzy stoją w korkach. Zobacz, które lokale serwują śniadania od 7:00 do 9:00 – akurat w porę, by zgarnąć je w drodze do pracy, lub zamówić z dostawą do domu.

Wiemy, ilu z was pokochało śniadania na mieście. Pandemiczna alternatywa dla gorącej szakszuki i croque madame z widokiem na Pietrynę? Śniadaniowe hity zgarnięte w drodze do pracy lub zamówione z dostawą do domu przed pierwszym callem. Sprawdziłyśmy, które lokale otwierają się z samego rana – między 7:00 a 9:00. Oto nasza lista!

Czynne od 7:00

Gdy wstajesz jest jeszcze ciemno – zdecydowanie zasługujesz więc na porządne śniadanie przygotowane przez kulinarnych specjalistów. Już o 7:00 rano otwierają się w Łodzi trzy miejsca: Montag, Etno Cafe oraz Urban Bistro Politechnika. W tym pierwszym zgarnąć możecie wytrawnego lub słodkiego croissanta, jogurt z granolą albo jeden z licznych przepysznych wypieków – a do tego świeżo wypiekane pieczywo. Etno w samym centrum miasta to miejsce, w którym króluje kawa, ale śniadaniowe menu jest tu bardzo obszerne. Ich tosty, bowle i boxy zgarnąć możecie na miejscu, lub zamówić z dostawą do domu. W lokalu na al. Politechniki, do którego niedawno zajrzała Iza, na wynos i z odbiorem osobistym zamówicie m.in. omlety, szakszukę i bajgle, a do tego pasty, jajka czy frankfurterki. Zestawy kosztują 10-12 zł, a do każdego dostaniecie też kawę lub herbatę gratis. Spory wybór oferuje również otwierająca się o 7:30 Fabryka Śniadań. Bardzo polubiłyśmy ich bajgle oraz tosty francuskie z brioszki z ricottą, a także wypasione zestawy z autorskimi dodatkami. Tutaj i w Montagu tylko odbiór osobisty.

Urban Bistro

Czynne od 8:00

To zdecydowanie najliczniejsza grupa – o tej porze startuje aż 13 miejsc. Zaczynając od „obrzeży”, po śniadanie zajechać możecie do jednego z osiedlowych Caffe przy ulicy: na Teofilowie, Retkini, Chojnach i Bałutach, a także do tego położonego w Śródmieściu. Ich menu jest naprawdę obszerne, polecamy więc wybrać coś jeszcze poprzedniego dnia przed snem. Wszystkie pozycje, w tym słynne ciasta zamówicie również z dostawą. Będziesz w centrum? Zajrzyj do Drukarni, w której oprócz śniadania zakupisz gorące pieczywo i własne przetwory (w tym przepyszną pastę z czerwonej fasoli i domową nutellę), albo do Morning słynącego z precli z dodatkami. Drugo lokal zamówione śniadania przywiezie wam również prosto do domu. Jesteś wege? Odwiedź lub zadzwoń do Owoców i Warzyw na Piotrkowskiej 217, gdzie znajdziesz spory wybór zestawów i kanapek, a także jedną z najlepszych kaw speciality w mieście. Śniadania o 8:00 zgarniecie po drodze w niedawno otwartym Do Kwadratu w biurowcu na rogu Radwańskiej i Wólczańskiej, a także w Locum przy Pomorskiej. Coś na początek dnia przygotuje dla was również Ekspres do Kawy z Placu Dąbrowskiego – na miejscu odbierzecie śniadanie, a na wynos zamówicie bajgle i bagietki z dodatkami. Pół godziny później, o 8:30 rusza za to T.25 na Księżym Młynie, które codziennie przygotowuje inne kanapki oraz bajgle. Zawsze ze świeżutkiego pieczywa!

Do Kwadratu

Czynne od 9:00

Jeśli rozpoczynasz pracę trochę później, jesteś w najlepszym położeniu – możesz zamawiać ze wszystkich wymienionych miejsc, a także z tych ruszających o 9:00. Pierwsze z nich to Breadnia, której menu wypełnione jest śniadaniowymi zestawami. Serio – jest ich aż 19, a wszystkie zamówicie z odbiorem osobistym lub dostawą do domu. Druga miejscówka, również na Piotrkowskiej, to Niebostan. W oczekiwaniu na powrót do organizowania imprezek, przywiozą wam wegańskie buły, bajgle oraz zestawy, a do tego pyszny koktajl, kawę speciality lub rozgrzewającą herbatę. Roślinne specjały przygotuje dla was również Pop’n’art na Placu Wolności – dostępne i na wynos i z dostawą. Południe miasta reprezentuje Coffee Runner które na Janowie przygotowuje gorące śniadania w kilku odsłonach, a także kawę specialty z Instytutu Kawy. Tylko z odbiorem osobistym!

Breadnia

A wy, jesteście team śniadanie w domu, czy śniadanie na mieście? Za którym lokalem tęsknicie najbardziej? Czekamy na wasze komentarze!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...