Fabryka Śniadań

Dla tych, którzy wolą dłużej pospać i tych, którzy stoją w korkach. Zobacz, które lokale serwują śniadania od 7:00 do 9:00 – akurat w porę, by zgarnąć je w drodze do pracy, lub zamówić z dostawą do domu.

Wiemy, ilu z was pokochało śniadania na mieście. Pandemiczna alternatywa dla gorącej szakszuki i croque madame z widokiem na Pietrynę? Śniadaniowe hity zgarnięte w drodze do pracy lub zamówione z dostawą do domu przed pierwszym callem. Sprawdziłyśmy, które lokale otwierają się z samego rana – między 7:00 a 9:00. Oto nasza lista!

Czynne od 7:00

Gdy wstajesz jest jeszcze ciemno – zdecydowanie zasługujesz więc na porządne śniadanie przygotowane przez kulinarnych specjalistów. Już o 7:00 rano otwierają się w Łodzi trzy miejsca: Montag, Etno Cafe oraz Urban Bistro Politechnika. W tym pierwszym zgarnąć możecie wytrawnego lub słodkiego croissanta, jogurt z granolą albo jeden z licznych przepysznych wypieków – a do tego świeżo wypiekane pieczywo. Etno w samym centrum miasta to miejsce, w którym króluje kawa, ale śniadaniowe menu jest tu bardzo obszerne. Ich tosty, bowle i boxy zgarnąć możecie na miejscu, lub zamówić z dostawą do domu. W lokalu na al. Politechniki, do którego niedawno zajrzała Iza, na wynos i z odbiorem osobistym zamówicie m.in. omlety, szakszukę i bajgle, a do tego pasty, jajka czy frankfurterki. Zestawy kosztują 10-12 zł, a do każdego dostaniecie też kawę lub herbatę gratis. Spory wybór oferuje również otwierająca się o 7:30 Fabryka Śniadań. Bardzo polubiłyśmy ich bajgle oraz tosty francuskie z brioszki z ricottą, a także wypasione zestawy z autorskimi dodatkami. Tutaj i w Montagu tylko odbiór osobisty.

Urban Bistro

Czynne od 8:00

To zdecydowanie najliczniejsza grupa – o tej porze startuje aż 13 miejsc. Zaczynając od „obrzeży”, po śniadanie zajechać możecie do jednego z osiedlowych Caffe przy ulicy: na Teofilowie, Retkini, Chojnach i Bałutach, a także do tego położonego w Śródmieściu. Ich menu jest naprawdę obszerne, polecamy więc wybrać coś jeszcze poprzedniego dnia przed snem. Wszystkie pozycje, w tym słynne ciasta zamówicie również z dostawą. Będziesz w centrum? Zajrzyj do Drukarni, w której oprócz śniadania zakupisz gorące pieczywo i własne przetwory (w tym przepyszną pastę z czerwonej fasoli i domową nutellę), albo do Morning słynącego z precli z dodatkami. Drugo lokal zamówione śniadania przywiezie wam również prosto do domu. Jesteś wege? Odwiedź lub zadzwoń do Owoców i Warzyw na Piotrkowskiej 217, gdzie znajdziesz spory wybór zestawów i kanapek, a także jedną z najlepszych kaw speciality w mieście. Śniadania o 8:00 zgarniecie po drodze w niedawno otwartym Do Kwadratu w biurowcu na rogu Radwańskiej i Wólczańskiej, a także w Locum przy Pomorskiej. Coś na początek dnia przygotuje dla was również Ekspres do Kawy z Placu Dąbrowskiego – na miejscu odbierzecie śniadanie, a na wynos zamówicie bajgle i bagietki z dodatkami. Pół godziny później, o 8:30 rusza za to T.25 na Księżym Młynie, które codziennie przygotowuje inne kanapki oraz bajgle. Zawsze ze świeżutkiego pieczywa!

Do Kwadratu

Czynne od 9:00

Jeśli rozpoczynasz pracę trochę później, jesteś w najlepszym położeniu – możesz zamawiać ze wszystkich wymienionych miejsc, a także z tych ruszających o 9:00. Pierwsze z nich to Breadnia, której menu wypełnione jest śniadaniowymi zestawami. Serio – jest ich aż 19, a wszystkie zamówicie z odbiorem osobistym lub dostawą do domu. Druga miejscówka, również na Piotrkowskiej, to Niebostan. W oczekiwaniu na powrót do organizowania imprezek, przywiozą wam wegańskie buły, bajgle oraz zestawy, a do tego pyszny koktajl, kawę speciality lub rozgrzewającą herbatę. Roślinne specjały przygotuje dla was również Pop’n’art na Placu Wolności – dostępne i na wynos i z dostawą. Południe miasta reprezentuje Coffee Runner które na Janowie przygotowuje gorące śniadania w kilku odsłonach, a także kawę specialty z Instytutu Kawy. Tylko z odbiorem osobistym!

Breadnia

A wy, jesteście team śniadanie w domu, czy śniadanie na mieście? Za którym lokalem tęsknicie najbardziej? Czekamy na wasze komentarze!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...