Daniele z So!Pasta

Od września przy Górniaku działa nowy lokal z makaronami na wynos. Za ich smak odpowiada Daniele, który trzy lata temu przyjechał do nas prosto z Sycylii.

So!Pasta - makarony

Mamy następny lokal z „szybkimi” makaronami. So!Pasta punkt mieszczący się przy ul. Sieradzkiej 3, na dobre wystartował wraz z początkiem roku szkolnego. Niewielkie wnętrze zdobią kolory włoskiej flagi i tematyczne obrazki. W środku są zaledwie dwa stoliki i barek – miejsce to nastawione jest przede wszystkim na sprzedaż dań na wynos. Na razie są one dostarczane do kilku biurowców i najbliższego sąsiedztwa, ale już niedługo będzie można złożyć zamówienie z dostawą również do bardziej oddalonych miejsc.

So!Pasta i makaroniarz z Sycylii

Zgodnie z nazwą, So!Pasta makaronami stoi. W stałym menu jest sześć sosów (w nawiązaniu do kolorów włoskiej flagi: po dwa zielone, białe i czerwone), które zamówić można ze spaghetti, penne lub farfalle. Zieleń to własnej produkcji pesto i szpinak z gorgonzolą, biel reprezentuje carbonara i tuńczyk w sosie śmietanowym, czerwień – ragu i amatriciana (boczek, pomidory, papryka i grana padano). Mała porcja (400 ml) kosztuje 9,99 zł, duża (750 ml) – 12,99 zł. Poza nimi w każdym tygodniu pojawia się też danie specjalne – obecnie jest nim sos pomidorowy z kurczakiem, octem balsamicznym, cebulą i papryką.

So!Pasta - makaron

Wszystkie potrawy przygotowywane są na bazie włoskich składników i oryginalnych, domowych przepisów mamy i babci Daniele. Tak, zgadza się – w kuchni So!Pasta dowodzi prawdziwy sycylijczyk. Do Łodzi przywiodła go miłość, na szczęście zabrał z południa rodzinne receptury. Choć zapewne w jego domu makaron byłby jeszcze bardziej al dente, obiecuje, że nie będzie szedł na kompromis – sosy będą włoskie i basta. Od razu uprzedzamy pytanie – carbonara Daniele jest bez śmietany.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...