Soki na zdrowie - fot. pixabay.com

Zdrowe, smaczne, świeżo wyciskane i tłoczone, bez dodatku wody, cukru czy substancji konserwujących. Sprawdźcie, gdzie w Łodzi napijecie się takich soków.

Przez cały marzec skupiamy się na Jemy w Łodzi na temacie zdrowego odżywiania. Jego integralną częścią jest spożywanie świeżych warzyw i owoców. Świetnym i smacznym sposobem jest picie świeżo wyciskanych lub tłoczonych soków. Przedstawiamy miejsca, w których znajdziecie je w Łodzi.

Wiatrowy Sad

Soki Wiatrowy Sad

Kałęczew to niewielka wieś położona jakieś 30 kilometrów od Łodzi. To właśnie tutaj działa tłocznia soków z owoców i warzyw Wiatrowy Sad prowadzona przez Grażynę i Łukasza Wiatr. Soki produkowane są tutaj z owoców z własnego gospodarstwa sadowniczego które objęte jest programem Integrowanej Produkcji Owoców (IPO). Bazą większości soków jest sok jabłkowy z Kałęczewa, który w 2011 roku został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ręcznie sortowane owoce są myte, rozdrabniane, a następnie tłoczone w całości, dzięki czemu zachowują wszystkie witaminy i substancje odżywcze. W Wiatrowym Sadzie do soku jabłkowego dodaje się najróżniejsze owoce, warzywa i zioła, dzięki czemu w ofercie tłoczni znajduje się całe mnóstwo niezwykłych smaków. Jeden z nich – sok jabłkowy z sokiem z mniszka lekarskiego został niedawno  laureatem wojewódzkiego etapu konkursu Polski Producent Żywności 2016, a to Tylka jedna z licznych nagród, które regularnie zdobywa tłocznia z Kałęczewa. Soki z Wiatrowego Sadu możecie kupić w kilku miejscach w Łodzi, a stoisko tłoczni pojawia się regularnie na imprezach poświęconych zdrowej żywności, m.in. na łódzkim Eko Targu.

Owocni – aktywna pijalnia soków

Owocni - fot. owocni.org

Owocni to Spółdzielnia Socjalna specjalizująca się w produkcji świeżo wyciskanych i tłoczonych soków z owoców i warzyw. Od kilku lat możecie spotkać ich stoiska na wszystkich imprezach związanych ze zdrowym jedzeniem odbywających się w Łodzi, między innymi na Eko Targu, Street Food Festivalu czy Towarach. W stałej ofercie znajdują się soki na bazie owoców i warzyw – zarówno jedno- jak i wieloskładnikowe. Regularnie pojawiają się też propozycje sezonowe, czyli soki z dodatkiem owoców, ziół i warzyw pojawiających się na rynku o danej porze roku. Owocni do swoich produktów podchodzą bardzo kreatywnie. Wśród dodatków do soków pojawiają się przyprawy, jak curry czy kurkuma, a także zielona herbata, yerba mate czy superfoods, jak jagody goji. Powstają też smaki na specjalne zamówienie klientów. Wszystkie produkty Owocnych dostępne są w ich sklepie internetowym. Spółdzielnia organizuje też juice bar i catering sokowy na konferencjach, eventach i imprezach okolicznościowych.

Na Zdrowie!

Na Zdrowie! - Galeria Łódzka - fot. sokinazdrowie.pl

Na Zdrowie! to sieć pijalni soków i koktajli na bazie świeżo wyciskanych owoców i warzyw. W Łodzi wyspowe pijalnie soków znajdziecie w Galerii Łódzkiej i Porcie Łódź. W ich menu dostępne są soki jedno- i wieloskładnikowe, z których wiele przygotowanych jest z myślą o osiągnięciu określonych efektów, np. odchudzających czy regenerujących lub dedykowanych dla kobiet w ciąży, dzieci czy sportowców. Oprócz soków w barach Na Zdrowie! napijecie się też zielonych koktajli, shake’ów i shotów. Istnieje też możliwość skomponowania własnych napojów na bazie dostępnych w barach owoców, warzyw, przypraw i ziół. Wszystkie napoje przygotowywane są na miejscu, w obecności klientów, co daje gwarancję świeżości. Możecie wypić je na miejscu lub zabrać na wynos w specjalnych butelkach.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...