Fot: Spektakl

Nowe otwarcia są ostatnio najczęściej aktualizowanym działem na naszej stronie. Tym razem zaprosimy was do Spektaklu.

Nowa restauracja otwiera się już w najbliższą sobotę. Spektakl będzie miał siedzibę w bramie przy Piotrkowskiej 101. Zgadza się, to lokal po tarciarni Już Wróciłem i wcześniejszej Zaraz Wracam (jak widać, nazwa nie do końca okazała się szczęśliwa). Ale dość już o starych czasach – czas napisać historię tego miejsca na nowo.

Nazwa restauracji nie jest przypadkowa – mamy tu wziąć udział w spektaklu kulinarnym, a teatralne nawiązania widać również w wystroju – największą ze ścian zdobi wielki obraz przedstawiający widownię starego teatru. Na drugiej wykorzystano zaś liczące przeszło sto lat, oryginalne ramy z łódzkiego ogrodu botanicznego, które w lokalu posłużą za wieszak na wina. Te mają być jedną z mocnych pozycji Spektaklu – napijemy się tu trunków, które gościły na stołach Bronisława Komorowskiego, Baracka Obamy czy papieża Franciszka.

Fot: Spektakl
Za stronę kulinarną restauracji odpowiada Sara Karpińska, która chce stworzyć menu oparte w głównej mierze o sezonowe i regionalne produkty. Dania mają być proste, a jednak zaskakiwać ciekawymi połączeniami smaków. Wśród pierwszych propozycji można wymienić między innymi kaszankę na placku ziemniaczanym z boczniakiem i jajkiem w koszulce, pieczony rostbef z tartym jabłkiem obsypany bezą czy flaczki na bulionie z kaczki z żurawiną i imbirem. Ceny dań głównych będą tu oscylowały w granicach 16-29 zł. Właśnie za kwotę 16 zł można będzie skosztować twarogu w migdałach z pieczonymi pomidorami i szczypiorkowym pesto, droższe pozycje reprezentuje udziec kaczy z kaszą bulgur na pomidorkach cherry i cukinii. Deser to idealny na ciepłe dni chłodnik z melona na cynamonowym jogurcie lub też ptyś z masą śmietanową.

Fot: Spektakl

W sobotę Spektakl rozpocznie swe kulinarne przedstawienie o 12.00, normalnie czynny będzie już od 9.00 rano. Na dzień otwarcia zaplanowano premierowy tort i niespodzianki dla gości. W piątkowe i sobotnie wieczory wizytę w lokalu umilać będzie kameralna muzyka na żywo, kolację zjemy tu przy akompaniamencie pianina, skrzypiec czy wiolonczeli

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...