Street Menu - łódzki food truck szykuje się do drogi

Jeszcze przed wakacjami na łódzkie ulice wyjedzie pierwszy w naszym mieście food truck z prawdziwego zdarzenia. Zapowiada się bardzo oryginalnie i smacznie.

Food trucki to nieduże samochody dostawcze przerobione na mobilne lokale gastronomiczne. Jedzenie przygotowywane jest w ich wnętrzu i sprzedawane klientom na ulicach miast, wszędzie tam, gdzie samochód ma możliwość zaparkowania. Choć na świecie taki model popularny jest od wielu lat, to w Polsce z przyczepy na kółkach kupić można było dotychczas głównie kurczaki z rożna lub grillowane kiełbaski na giełdach samochodowych. Od pewnego jednak czasu w Warszawie czy Krakowie zaczęły pojawiać się nowoczesne food trucki oferujące modne i smaczne jedzenie, którego Łodzianie spróbować mogli podczas ich gościnnych występów w OFF Piotrkowska czy podczas Łódź Street Food Festival.

Empanadas z oferty Street Menu - fot. facebook.com/StreetMenuLodz

Już wkrótce na ulicach naszego miasta pojawi się pierwszy rodzimy food truck. Poprowadzą go Ania i Michał, którzy pod nazwą Street Menu, zadebiutowali kulinarnie podczas ostatniej edycji Łódź Street Food Festival. Na razie w formie klasycznego stoiska, bo samochód jest jeszcze w fazie adaptacji na potrzeby działalności gastronomicznej. A będzie to pojazd niezwykły – zabytkowy Citroën H odrestaurowany tak, aby odzyskał swoją oryginalną elegancję.

Pizzki z oferty Street Menu - fot. facebook.com/StreetMenuLodz

Co znajdziemy w ofercie Street Menu? Przede wszystkim hiszpańskie empanadas. To specjalność Ani, która spędziła dwa lata w Hiszpanii, gdzie nauczyła się przyrządzać ten rodzaj pieczonych pierogów z kruchego ciasta. Dostępne będą w kilku rodzajach, z różnymi farszami, których oferta zmieniana będzie nawet codziennie. Spróbować można będzie między innymi kompozycji z konfiturą z czerwonej cebuli, serem i tymiankiem albo chorizo, fasolą, pomidorami i papryką. Nie zabraknie też empanadas na słodko. Uzupełnieniem będą tzw. pizzki, czyli niewielkie pizze, idealne dla jednej osoby do zjedzenia w biegu.

Street Menu ma być gotowy do drogi w czerwcu. Na początek pojawi się prawdopodobnie na terenie OFF Piotrkowska, a szczegółowych informacji na ten temat możecie szukać w najbliższym czasie na stronie facebook.com/StreetMenuLodz.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...