Fot: SusharniaNazwa brzmi znajomo? Nic dziwnego, Susharnia od roku oferuje sushi z dowozem. Teraz przyszedł czas na restaurację.

Rok temu pisałyśmy o otwarciu Susharni przy ul. Piotrkowskiej 8. Adres był nieco symboliczny, ponieważ Susharnia specjalizowała się w dostawach – jedzenie można było wprawdzie odebrać osobiście, ale bez rozsiadania się przy stoliku. Jak widać koncept ma się dobrze, ponieważ dorósł do otwarcia prawdziwego lokalu. Ten będzie się mieścił przy Pomorskiej 13, a otwarcie zaplanowane jest na 6 lutego.

W najbliższy poniedziałek restauracja powita pierwszych gości o godzinie 12.00, a świętowanie wielkiego otwarcia zakończy dopiero 19 lutego.  W wersji dowozowej Susharnia kusiła atrakcyjnymi cenami, a jak będzie przy Pomorskiej? – Będą nieco wyższe, ale nadal będziemy konkurencyjni – zapewnia Mateusz, szef i sushi master w jednej osobie. Dla każdego gościa, który w najbliższych dniach odwiedzi restaurację przygotował też drobny poczęstunek – niespodziankę.

Fot: Susharnia

W lokalu trwają ostatnie przygotowania, ale już wiemy, że w prostym wystroju będą dominowały naturalne drewno, beton i zieleń. Jedną ze ścian ozdobi fototapeta, zaś z pomalowanego na czarno sufitu zawisną szeregi lamp, które rozświetlą lokal nawet w pochmurne dni. Fani Susharni na pewno znajdą w nowym miejscu swoje przysmaki, ale karta ulegnie niewielkim modyfikacjom. Przede wszystkim pojawią się nowe dania główne i desery, za które odpowiada szef kuchni Łukasz Napieraj (sushi nadal pozostanie domeną Mateusza). Wśród nowości można między innymi wymienić kawałki polędwicy wołowej w kolorowym chilli (34 zł), grillowanego łososia z płatkami tuńczyka (39 zł) czy japońskie miodowe ciasto (kasutera).  

Fot: Susharnia  

Lokal będzie czynny tak jak dotychczas, w tygodniu od 12.00 do 22.00, w piątki i soboty godzinę dłużej, zaś w niedzielę do 21.00. Susharnia nadal będzie dostarczała sushi do domu czy pracy oraz oferowała lunche. Między godziną 12.00 a 15.00 możecie zjeść jeden ze specjalnych zestawów (ceny wahają się od 22 do 39 zł), a jeżeli będziecie mieli ochotę na dania z karty, zapłacicie w tych godzinach 10% mniej. Uwaga rodzice – to chyba pierwsze miejsce w Łodzi, które specjalnie dla dzieci przygotowało małą porcję łagodnego ramenu i zestaw 5 sztuk rolek z grillowanych łososiem i kolorową tempurą.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...