Sushi w dłoń

W środę niewielki lokal przy Kościuszki 22 przeżył prawdziwe oblężenie – pierwsi goście dopytywali się o sushi jeszcze przed otwarciem. Zobaczcie, co zjecie w Sushi w dłoń.

Kuchnia japońska ma się w Łodzi naprawdę dobrze – świadczy o tym również środowe otwarcie. Sushi w dłoń powitała gości trawiastozielonymi balonami i rolkami za połowę ceny. Kolor inspirowany wasabi rzuca się z resztą w oczy już od samego wejścia. Znajdziemy go w logo, a również w wystroju – w zieleni utrzymane są wyściełane siedzenia, wzorzysta fototapeta i wybrane ściany. Z białymi dodatkami całość prezentuje się jasno i radośnie.

Sushi w dłoń

Za nowym konceptem stoją Dominika i Mateusz. Ona właśnie kończy studia w Warszawie, on pracował w jednej z łódzkich suszarni, a po przeprowadzce do stolicy szlifował kulinarne umiejętności pod okiem Tomasza Jakubiaka. Pomysł na własną gastronomię zakiełkował w ich głowach po wizycie w lokalu z handrollsami. Eksportowany z Australii patent na sushi w wersji street food przyjął się w stolicy, więc dlaczego nie w Łodzi? Lokal przy Kościuszki był już wynajęty, gdy Sushi w dłoń zaprezentowali się na festiwalu przy Piotrkowskiej 217. – Tego dnia sprzedaliśmy wszystkie przygotowane rolki – wspomina Dominika. Oby tak samo dobrze było w stałym miejscu.

Sushi w dłoń

Pierwsze miejsce w menu zajmują tytułowe rolki –  do wyboru wersja z krewetką (14 zł), łososiem i serkiem (13 zł), siekanym łososiem (13 zł), kurczakiem (12 zł), wołowiną (14 zł) lub warzywami (10 zł, w tempurze 12 zł). Do każdej z nich sos do wyboru: wasabi ze spritem, chipotle, chimichurri, pikantny majonez i sojowy. Co ważne, na tym nie kończy się oferta Sushi w dłoń. Zjemy tu również ramen z wołowiną (16 zł), bulion drobiowy z pierożkami nadziewanymi farszem z kurczaka, krewetek i kolendry, trzy sałatki (kimchi, wakame, a również kaczkę z warzywami i sosem mango) oraz desery (np. wegański pudding z tapioki). Z czasem bezmięsnych dań będzie przybywać – również w dziale z rolkami.

Sushi w dłoń

Od poniedziałku do czwartku lokal otwarty jest od 12.00 do 21.00, w piątki i soboty będzie pracował dwie godziny dłużej, zaś w niedziele możecie wpadać na sushi między 12.00 a 19.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...