Bao z szarpaną wieprzowiną, krem karmelowy, miruna w migdałach, pâté z wątróbek – przyznacie, że nie brzmi to jak menu diety pudełkowej, a właśnie takie propozycje czekają na was w premierowej ofercie SuViBox.

Danie diety restauracyjnej SuVi Box

6 lat doświadczenia w diecie pudełkowej

Kuba i Piotr, założyciele SuVi Boxa przygodę z gastronomią zaczęli 12 lat temu. Najpierw była restauracja, a od ponad 6 lat catering dietetyczny, jeden z pierwszych w mieście. Dziś szykują od 1 do 1,5 tysiąca zestawów dziennie i obsługują całą Polskę. – Najwięcej zamówień jest zawsze na początku roku, to oczywiście efekt noworocznych postanowień – śmieje się Piotr. W swojej ofercie mają 16 diet: 12 redukcyjnych, dla sportowców, eliminacyjną i nowość – dietę restauracyjną.

Pudełka nie tylko na dietę

Powiem szczerze, niechętnie testujemy cateringi dietetyczne, cóż, ograniczanie kalorii nie jest naszą mocną stroną, ale pomysł z menu restauracyjnym brzmiał dobrze i byłyśmy ciekawe, jak sprawdzi się w praktyce. Początkowo ideą pudełek było odchudzanie, ale w przeciągu ostatnich lat sytuacja uległa zmianie. Całodniowe zestawy ludzie zaczęli zamawiać z wygody, aby oszczędzić czas nie gotując w domu lub by zjeść rzeczy, których nie byli w stanie sami przyrządzić (nie bez znaczenia jest również wpływ pandemii). W tej sytuacji warto było przygotować menu, w którym kalorie nie odgrywałyby nadrzędnej roli.

Autorskie menu Klaudii Budny

Autorką przepisów diety restauracyjnej SuVi Box jest Klaudia Budny, finalistka programu Master Chef. Możecie ją znać z telewizji, warsztatów kulinarnych lub Nie Lada bistro, które prowadziła. Co ciekawe, dieta wcale nie jest wysokokaloryczna, za to w przeciwieństwie do „odchudzonych jadłospisów”, znajdziemy tu masło, boczek czy śmietanę. Jest dostępna w dwóch wersjach: 1800 i 2200 kcal. Na próbach dostałam tę mniejszą – według wyliczeń dietetyka, to porcja na której powinnam wręcz chudnąć! A równocześnie mogę zjeść deser na drugie śniadanie czy tartę z boczkiem. Można? Można.

Najlepsze pudełka, jakie jadłam

Dietę restauracyjną testowałam przez dwa dni. Były to najlepsze pudełka z jakimi miałam do czynienia! Dobre jedzenie, fajne połączenia smaków, wszystko sprawdziło się w dostawie i nie sprawiało kłopotów z zaserwowaniem w domowych warunkach. Łącznie 10 dań – wszystkie zjedzone, wszystkie bez zastrzeżeń! Doświadczenie i dobrze przygotowane menu sprawiły, że udało się uniknąć wszystkich wpadek, jakie zdarzają się w diecie pudełkowej (mówię tu np. o sadzonych jajkach, których nie da się podgrzać, zwiędniętych sałatach, rozwarstwiających się sosach czy źle zapakowanych składnikach, które się ze sobą mieszają).

Kaczka, tarta z boczkiem i crème brûlée

Kremowe pâté z wątróbek, chłodnik z pieczonych buraków z gruszką, fetą i słonecznikiem, siekana kaczka, tarta lotaryńska z boczkiem, crème brûlée, zaskakująca galaretka na winie z owocami i sosem waniliowym, krem chałwowy do śniadaniowego rogalika – bardzo miło wspominam wszystkie te dania i chętnie zdecydowałabym się na powtórkę. Co ważne, mogłam też zobaczyć, w jakich warunkach i w jaki sposób przygotowywane są wszystkie dania w SuVi Boxie.

Chłodnik z pieczonych buraków z fetą i gruszką

Konsultacje z dietetykiem

Podobnie jak cały personel, na zaplecze mogłam wejść tylko w czepku na głowie, pomieszczenia, w których nakładane jest jedzenie mają obniżoną temperaturę. Jest przestronnie, czysto, każdy składnik odmierzany jest na profesjonalnej wadze, dzięki temu macie gwarancję, iż kaloryczność dania się zgadza. Ani porcje, ani kalorie czy alergeny nie są podawane „na oko” – wszystko wyliczone jest na podstawie receptur w specjalnym programie. Jeśli o tym mowa, każdy z klientów Suvi Box może bezpłatnie skonsultować się z dietetykiem i nie mówimy tu o pobieżnej rozmowie, ale nawet o analizie wyników badań lekarskich.

Elastyczne diety

Ja skupiłam się na diecie restauracyjnej, ale czytałam dużo pozytywnych opinii na temat innych. – Cały czas analizujemy oceny, zarówno te internetowe, jak i te z naszego systemu – mówi Kuba. Na stronie cateringu można ocenić całą dietę, ale nawet poszczególne danie. System daje też inne możliwości – za dopłatą można wymienić opakowania na ekologiczne, wybrać indywidualne opcje diety, a nawet zamienić poszczególne posiłki w jadłospisie, na te z innych diet. Po menu restauracyjnym, SuVi Box już pracuje nad kolejnymi nowościami: dietą wegańską i dietą Samuraja o podwyższonej kaloryczności do 3-4 tys. kcal. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...