Kuchnia roślinna to przyszłość! Już jutro obchodzimy Światowy Dzień Wegetarianizmu, w trakcie którego warto dać szansę diecie wege i przekonać się, że jest pyszna, wartościowa i odżywcza. Żeby was do tego zachęcić, na końcu tekstu znajdziecie specjalny kod rabatowy na roślinne dania z dostawą od Glodny.pl.

Wegetariańskie i wegańskie koncepty gastronomiczne od lat należą do najmocniejszego trendu kulinarnego w gastronomii. Przybywa osób niejedzących mięsa, przybywa wegańskich produktów na sklepowych półkach, a my widzimy jak kuchnia roślinna na dobre zadomawia się w łódzkich restauracjach. Wege lokale serwujące roślinne pyszności, wyrastają jak grzyby po deszczu – mimo pandemii, w tym roku otworzyły się u nas trzy nowe wege koncepty! Co więcej, coraz więcej knajp rozszerza swoje menu o ciekawe bezmięsne opcje. W końcu zgodzicie się chyba, nie ma większego obciachu, niż frytki z keczupem jako jedyne wege danie w karcie.

Roślinny obiad z dostawą
Roślinny obiad z dostawą

Na szczęście, te czasy powoli mijają – i bardzo nas to cieszy! Coraz więcej moich przyjaciół przechodzi na wegetarianizm lub znacznie ogranicza spożycie mięsa. Staramy się to robić także my trzy. Agata już od dawna gotuje roślinnie w swoim domu, a ja i Iza powoli podążamy w jej ślady. W pracy wciąż zdarza nam się jeść mięsne dania, dlatego po godzinach szukamy balansu w postaci falafela, pasztetów z soczewicy, czy buraczanych burgerów. Bazujemy na nich również, gdy nie chce nam się niczego gotować – wystarczy kilka kliknięć, żeby ulubione roślinne jedzonko pojawiło się pod drzwiami.

Jedzenie z dostawą do domu od Glodny.pl
Jedzenie z dostawą do domu od Glodny.pl

Wiemy, że nie jesteśmy jedyne. Chwilę zastanawiałyśmy się, jak uczcić jutrzejszy Światowy Dzień Wegetarianizmu, tak by przy okazji zachęcić jak najwięcej osób do przerzucenia się na roślinne pyszności. Z pomocą przyszła nam ekipa z Glodny.pl, naszego festiwalowego partnera. Wspólnie przygotowaliśmy dla was 15% rabatu na zamówienia w wegetariańskich knajpach dostępnych na stronie www.glodny.pl!

Możecie z niego skorzystać bez względu na to, czy już jesteście weganami, czy dopiero stawiacie pierwsze kroki po roślinnej stronie mocy – wystarczy, że pod koniec zamówienia wpiszecie kod WEGELODZ. Promocja obowiązuje przez dwa dni, 1 i 2 października i obejmuje następujące lokale: Falla Łódź, Krowarzywa, Takżetego Wege Bistro, Niebostan, Pop’n’Art i Restauracja Zielona. Jest z czego wybierać!

Daria

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...