Sztuka Pieczenia, czyli słodka rozkosz na zamówienie

Piętrowe torty dekorowane masą maślaną, lśniące serniki i kuszące tarty – to tylko niektóre z wyjątkowych słodkości, które powstają w pracowni Sztuka Pieczenia. Ania, która zaledwie od kilku miesięcy urzęduje w lokalu na Północnej 13 już ma stałe grono fanów. Teraz, także nas!

Sztuka Pieczenia, czyli słodka rozkosz na zamówienie

– Zanim urodziłam córkę, nie miałam zbyt wiele do czynienia z wypiekami, bliskie za to były mi projekty DIY, malowanie i rysowanie – opowiada Ania Rajska, do której pracowni Sztuka Pieczenia zawitałyśmy w chłodne jesienne popołudnie. Od drzwi przywitał nas kuszący zapach czekolady unoszący się w powietrzu i obietnica słodkich degustacji. Nie zawiodłyśmy się! Ania specjalnie dla nas przygotowała przepiękny tort czekoladowy z karmelizowanymi bananami z kardamonem oraz kremem czekoladowym z masłem orzechowym, lekki sernik z białą czekoladą, karmelem oraz orzechami, a także delikatną tartę z musem czekoladowym oraz malinami.

Sztuka Pieczenia, czyli słodka rozkosz na zamówienie

Trwająca 3 lata przygoda z pieczeniem zaczęła się jednak od zaopatrywania w słodkości rodziny i najbliższych. Potem, wraz z uruchomieniem profilu na Instagramie, pojawiły się pierwsze zamówienia. Nic dziwnego, bo po zajrzeniu na Instagram trudno nie zrobić się głodnym! Po ciastach zdecydowanie widać artystyczne zacięcie autorki – tory przez nią przygotowane zachwycają nie tylko smakiem, ale i pięknymi wzorami. Przejdźmy jednak właśnie do smaku! Wypieki Ani to sztuka cukiernicza na najwyższym poziomie, a w jej słodkościach nie znajdziecie półproduktów i sztucznych dodatków. Nas zachwyciła zdecydowanie tarta z musem czekoladowym, który wprost rozpuszcza się w ustach i kruchym czekoladowym ciastem. Polecamy!

Sztuka Pieczenia, czyli słodka rozkosz na zamówienie

W Sztuce Pieczenia za porcję tortu zapłacicie od 12 do 15 zł, sernik z białą czekoladą i karmelem to wydatek rzędu 110 zł (24 cm średnicy), tyle samo kosztuje także tarta z musem z czekolady – ceny jak najbardziej adekwatne do wysokiej jakości i niezwykłego smaku. Ania przygotowuje słodkości na każdą okazję i w każdym wariancie, zależnie od Waszych preferencji. Jeśli jeszcze nie znacie wypieków ze Sztuki Pieczenia, zbliżające się święta to doskonała okazja, by to zmienić. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze pozycje z oferty świątecznej, jak tort piernikowy z curdem pomarańczowym (15 zł/porcja) albo tort musowy (mus piernikowy, żelka wiśniowa, pralina orzechowa i biszkopt czekoladowy – 15 zł/porcja). Jest też sernik czekoladowy ze śliwkami w rumie (120 zł za ciasto o średnicy 24 cm) i tarta żurawinowa (110 zł). Możecie też wyierać spośród monoporcji w cenie 16 zł za sztukę.

Sztuka Pieczenia, czyli słodka rozkosz na zamówienie

Pełną ofertę znajdziecie na Instagramie Sztuki Pieczenia oraz na Facebooku. Zamówienia można składać telefonicznie na 791 749 240 oraz mailowo: anna.sztuka.pieczenia@gmail.com. Ważne: w lokalu na Północnej 13 nie ma możliwości konsumpcji na miejscu!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...