szwalnia smakow main

Kilka tygodni temu na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 otwarta została Szwalnia Smaków. To nietypowy lokal, który łączy w sobie piekarnię, kawiarnię, cukiernię i bistro.

 

O podwórku przy Piotrkowskiej 217 pewnie już słyszeliście. Od kilku miesięcy regularnie odbywa się tam Street Food Festival, czyli festiwal jedzenia ulicznego. Na stałe zaparkowały tam też łódzkie food trucki, a w wakacje na terenie obiektu wyświetlane są filmy w ramach kina plenerowego Polówka. Zarządca obiektu nie ukrywa, że chciałby ożywić tę część głównej ulicy miasta i stworzyć miejsce na wzór OFF Piotrkowska. Jest chyba na dobrej drodze, bo niedawno ruszyły tu pierwsze lokale, a wśród nich Szwalnia Smaków – słodka nić.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

To lokal dosyć nietypowy. Szwalnia powstawała bowiem jako połączenie kawiarni z piekarnią. Na gości czekają tu zawsze świeże, wypiekane na miejscu ciasta i wysokiej klasy kawa z włoskiej palarni Goppion. Słodkie przysmaki miały być podstawa menu i oferty tego miejsca, ale koncepcja lokalu znacznie się rozwinęła i oprócz nich możecie wpaść tu także na śniadania, brunche i lunche.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

Lokal czynny jest już od 7.30, więc pierwszy posiłek dnia zjeść tu można jeszcze przed pracą. W porannym menu spory wybór. Jest kilka rodzajów kanapek (np. z pieczonym indykiem i humusem za 9 zł czy jajkiem sadzonym i szczypiorkiem za 6 zł), różne owsianki (z owocami, orzechami czy kakaowa w cenie 8 zł), jajka w koszulce (7 zł) lub sadzone (9 zł), a nawet komosa na mleku (10 zł).

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

W menu obiadowym znajdziecie zupy, makarony (tagliatelle z masłem szałwiowym i sałatką cytrusową za 20 zł) i pierogi (np. z rakami za 12 zł). Są też steki z łososia i polędwicy wołowej oraz curry z kotlecikami mielonymi podawane na pęczaku. Od poniedziałku do piątku w Szwalni Smaków dostępne jest specjalne menu lunchowe w promocyjnej cenie.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

Od początku lipca w lokalu można się napić piwa, wina i lekkich drinków. Są też przyrządzane na miejscu napoje smakowe, jak woda truskawkowa z melisą czy mrożone herbaty, a do tego shoty zdrowia, czyli niewielkie porcje świeżo tłoczonych soków warzywno-owocowych. Warto wpaść tu także w weekend na specjalne menu brunchowe.

Szwalnia Smaków
Ul. Piotrkowska 217
https://www.facebook.com/szwalniasmakow

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...