fbpx

szwalnia smakow main

Kilka tygodni temu na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 otwarta została Szwalnia Smaków. To nietypowy lokal, który łączy w sobie piekarnię, kawiarnię, cukiernię i bistro.

 

O podwórku przy Piotrkowskiej 217 pewnie już słyszeliście. Od kilku miesięcy regularnie odbywa się tam Street Food Festival, czyli festiwal jedzenia ulicznego. Na stałe zaparkowały tam też łódzkie food trucki, a w wakacje na terenie obiektu wyświetlane są filmy w ramach kina plenerowego Polówka. Zarządca obiektu nie ukrywa, że chciałby ożywić tę część głównej ulicy miasta i stworzyć miejsce na wzór OFF Piotrkowska. Jest chyba na dobrej drodze, bo niedawno ruszyły tu pierwsze lokale, a wśród nich Szwalnia Smaków – słodka nić.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

To lokal dosyć nietypowy. Szwalnia powstawała bowiem jako połączenie kawiarni z piekarnią. Na gości czekają tu zawsze świeże, wypiekane na miejscu ciasta i wysokiej klasy kawa z włoskiej palarni Goppion. Słodkie przysmaki miały być podstawa menu i oferty tego miejsca, ale koncepcja lokalu znacznie się rozwinęła i oprócz nich możecie wpaść tu także na śniadania, brunche i lunche.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

Lokal czynny jest już od 7.30, więc pierwszy posiłek dnia zjeść tu można jeszcze przed pracą. W porannym menu spory wybór. Jest kilka rodzajów kanapek (np. z pieczonym indykiem i humusem za 9 zł czy jajkiem sadzonym i szczypiorkiem za 6 zł), różne owsianki (z owocami, orzechami czy kakaowa w cenie 8 zł), jajka w koszulce (7 zł) lub sadzone (9 zł), a nawet komosa na mleku (10 zł).

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

W menu obiadowym znajdziecie zupy, makarony (tagliatelle z masłem szałwiowym i sałatką cytrusową za 20 zł) i pierogi (np. z rakami za 12 zł). Są też steki z łososia i polędwicy wołowej oraz curry z kotlecikami mielonymi podawane na pęczaku. Od poniedziałku do piątku w Szwalni Smaków dostępne jest specjalne menu lunchowe w promocyjnej cenie.

Szwalnia Smaków - słodka nić fot. Szwalnia Smaków

Od początku lipca w lokalu można się napić piwa, wina i lekkich drinków. Są też przyrządzane na miejscu napoje smakowe, jak woda truskawkowa z melisą czy mrożone herbaty, a do tego shoty zdrowia, czyli niewielkie porcje świeżo tłoczonych soków warzywno-owocowych. Warto wpaść tu także w weekend na specjalne menu brunchowe.

Szwalnia Smaków
Ul. Piotrkowska 217
https://www.facebook.com/szwalniasmakow

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...