nudle i sałaty fot. nudle i sałaty

Od października działa w Łodzi lokal nudle i sałaty, który za priorytet stawia sobie karmić nas zdrowo, smacznie i możliwie szybko.

Niewielki lokal przy ulicy Kościuszki 132 specjalizuje się w jedzeniu na wynos i w dostawie do klienta. To typowy koncept take away – nie ma tu miejsca, by usiąść. Można za to zamówić przygotowywane błyskawicznie posiłki, które pakowane są w stylowe pudełka, jakie znamy z licznych filmów.

nudle i sałaty fot. nudle i sałaty

W menu, jak sama nazwa wskazuje, królują nudle i sałaty. Te pierwsze to rodzaj azjatyckiego makaronu z mąki pszennej serwowanego z mięsem i/lub warzywami, smażonego w woku. W menu nudle i sałaty jest ich osiem rodzajów. Każdy podawany z jednym z ośmiu sosów i kilku dodatków do wyboru. Choć największą popularnością cieszą się nudle z kurczakiem słodko-kwaśnym, to warto skusić się na bardziej orientalne smaki, jak krewetki w sosie maślanym z chili.

nudle i sałaty fot. nudle i sałaty

Alternatywą dla nudli jest osiem rodzajów sałat, do których klient również sam wybiera jeden z dziesięciu sosów – od klasycznego vinaigrette po śliwkowo-winny. Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu ze świeżych produktów. W nudle i sałaty nie stosuje się glutaminianu sodu ani innych sztucznych dodatków, a sosy przygotowywane są na bazie wody, a nie tłuszczu, dzięki czemu jedzenie jest zdrowsze i bardziej „fit”.

nudle i sałaty fot. nudle i sałaty

Nudle mają być alternatywą dla typowych fast foodów i odgrzewanego w mikrofalówkach jedzenia z ulicznych budek. Lokal przeniósł się do Łodzi z Pabianic, a druga placówka tej sieci działa we Wrocławiu. Firma oferuje możliwość otwarcia własnego lokalu pod marką nudle i sałaty w ramach systemu franczyzowego.

nudle i sałaty
ul. Kościuszki 132
Tel. 690 55 42 46
www.nudle.com.pl

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...