Tari Bari na nowo

Od początku lipca, znana z OFF Piotrkowska restauracja Tari Bari działa pod nowym adresem. Nowa lokalizacja pociągnęła za sobą kilka innych zmian. Jest przytulniej, bardziej rodzinnie i niezwykle klimatycznie.

 

Kiedy w kwietniu Tari Bari wynosiło się z OFFa z niecierpliwością czekałyśmy na zakończenie remontu w nowym lokalu i ponownie otwarcie restauracji. Chwilę to trwało, ale od ponad miesiąca możecie już odwiedzać Agnieszkę i Gianalucę w nowej lokalizacji. Restauracja zajęła lokal w podwórku przy Piotrkowskiej 101, w którym wcześniej działały między innymi Zaraz Wracam czy Spektakl.

Tari Bari na nowo

Nowy adres pociągnął za sobą inne zmiany. Przede wszystkim w samym charakterze lokalu. Tari Bari to już nie bistro, ale osteria, czyli typowo włoski lokal serwujący wino i jedzenie z prostego, krótkiego menu. W lokalu zrobiło się bardziej przytulnie i panująca w nim atmosfera sprawia, że można na chwilę przenieść się z Łodzi do słonecznej Italii. Sprzyja temu bardzo klimatyczne podwórko, w którym przez całe lato stoją stoliki, przy których można jeść i pić na świeżym powietrzu.

Tari Bari na nowo

Chociaż menu Tari Bari zmienia się dosyć dynamicznie i w ofercie znajdziecie zawsze dania z sezonowych i aktualnie dostępnych produktów albo to, co akurat chce ugotować dla swoich gości szef kuchni, to jest w nim kilka stałych punktów. Zjecie panzerotti, czyli rodzaj niewielkich pierogów odrobinę podobnych do calzone; frittura di pesce, czyli maleńkie rybki smażone w całości w lekkiej panierce, często podawane ze smażonymi kalmarami oraz kilka rodzajów focaccii, która zastąpiła klasyczną pizzę.

Tari Bari na nowo

Stale dostępne jest też pieczywo domowego wypieku podawane z różnymi pastami. Nie zabraknie oczywiście włoskich makaronów czy dań głównych – zawsze zjecie tu potrawy na bazie ryb i mięsa. Wszystko popić można włoskim winem, którego w Tari Bari jest ponad 80 rodzajów. Osteria stanowi bowiem przy okazji oficjalny sklep Winiamo – importera włoskich win.

Tari Bari na nowo

Mocnym, włoskim akcentem w ofercie osterii jest Aperitivo. To włoski zwyczaj spotykania się w restauracjach na drinka i przekąski jeszcze przed kolacją. Tari Bari organizuje takie spotkania w każdy czwartek. Od godziny 18.00 rusza tu bufet, z którego możecie korzystać do woli kupując drinka (również w opcji bezalkoholowej) w cenie od 30 do 35 zł. Do spróbowania sporo dań z oferty restauracji – od przystawek, poprzez pasty, aż po dania z pieca. Latem w trakcie Aperitivo odbywają się również koncerty. W podwórku gra dla gości zespół Club de Paris. Naprawdę warto się wybrać, bo jedzenie jest pyszne, drinki zimne, a atmosfera jest niezwykle wakacyjna.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...