fbpx

Tektura Kawa & Bistro - otwarcie w sobotę. fot. Tektura

W najbliższą sobotę, na terenie Fabryki Sztuki ruszy bistro i kawiarnia Tektura.

 

Nowy lokal chce przede wszystkim smacznie i niezobowiązująco karmić pracowników okolicznych biurowców i działających w nich firm, ale warto wybrać się tutaj także z dalszych zakątków miasta. W ofercie Tektury znajdą się bowiem ciekawe propozycje śniadaniowe, brunchowe i lunchowe, ale także oryginalne drinki i napoje bezalkoholowe. Nie ma stałego menu, bo dania mają być zróżnicowane i stale się zmieniać z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań gości.

Dzień w Tekturze zacznie się od śniadania. Od godziny 9.00 będzie można wybrać jeden z zestawów – od klasycznych płatków z mlekiem po bardziej wymyślne dania z jajek. Tuż przed południem ruszą brunche, czyli późne, obfite śniadanio-lunche. Do wyboru będą różnego rodzaju kanapki, tortille i sałatki. Po nich nastanie pora obiadowa, w trakcie której na gości bistro czekały będą zestawy lunchowe. Codziennie do wyboru będą dwie zupy (jedna klasyczna i jedna wegańska) oraz dwa dania główne – mięsne i wegetariańskie.

Tektura – nowe bistro w Fabryce Sztuki fot. Tektura

Zjeść w Tekturze można będzie do godziny 18.00 – później lokal zaprasza do skorzystania z bogatego menu napojów. Część kawiarniana będzie dosyć mocno rozbudowana i obok kawy oferowane będą w niej ciekawe soft drinki. Spróbujecie tu nie tylko świeżo wyciskanych soków owocowych, ale także lemoniad, kompotów, mrożonych herbat, owocowych koktajli i naparów ziołowych – wszystko przygotowywane na miejscu. Na miłośników czegoś mocniejszego, obok piwa i klasycznych drinków, czekają między innymi alkomusy, czyli musy owocowe wzmocnione alkoholem oraz poncze. W tym zakresie Tektura również stawia na spontaniczność i oferta napojów będzie się regularnie zmieniała.

Otwarcie bistro zaplanowano na najbliższą sobotę, 9 sierpnia i przygotowano z tej okazji sporo atrakcji. Impreza wystartuje o godzinie 19.00, a rozpocznie ją cup tasting, czyli degustacja kaw z okolicznych palarni. Spotkanie poprowadzi barista i trener Artur Porada z firmy szkoleniowej Akademia Kofeiny. Później spróbować będzie można napojów i jedzenia z oferty Tektury. Będzie też muzyka, o którą zadba Piotr Lipski z Prexera oraz (na co liczą organizatorzy) tańce i świetna zabawa.

Tekstura Kawa & Bistro, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Facebook

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...