Tektura Kawa & Bistro - otwarcie w sobotę. fot. Tektura

W najbliższą sobotę, na terenie Fabryki Sztuki ruszy bistro i kawiarnia Tektura.

 

Nowy lokal chce przede wszystkim smacznie i niezobowiązująco karmić pracowników okolicznych biurowców i działających w nich firm, ale warto wybrać się tutaj także z dalszych zakątków miasta. W ofercie Tektury znajdą się bowiem ciekawe propozycje śniadaniowe, brunchowe i lunchowe, ale także oryginalne drinki i napoje bezalkoholowe. Nie ma stałego menu, bo dania mają być zróżnicowane i stale się zmieniać z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań gości.

Dzień w Tekturze zacznie się od śniadania. Od godziny 9.00 będzie można wybrać jeden z zestawów – od klasycznych płatków z mlekiem po bardziej wymyślne dania z jajek. Tuż przed południem ruszą brunche, czyli późne, obfite śniadanio-lunche. Do wyboru będą różnego rodzaju kanapki, tortille i sałatki. Po nich nastanie pora obiadowa, w trakcie której na gości bistro czekały będą zestawy lunchowe. Codziennie do wyboru będą dwie zupy (jedna klasyczna i jedna wegańska) oraz dwa dania główne – mięsne i wegetariańskie.

Tektura – nowe bistro w Fabryce Sztuki fot. Tektura

Zjeść w Tekturze można będzie do godziny 18.00 – później lokal zaprasza do skorzystania z bogatego menu napojów. Część kawiarniana będzie dosyć mocno rozbudowana i obok kawy oferowane będą w niej ciekawe soft drinki. Spróbujecie tu nie tylko świeżo wyciskanych soków owocowych, ale także lemoniad, kompotów, mrożonych herbat, owocowych koktajli i naparów ziołowych – wszystko przygotowywane na miejscu. Na miłośników czegoś mocniejszego, obok piwa i klasycznych drinków, czekają między innymi alkomusy, czyli musy owocowe wzmocnione alkoholem oraz poncze. W tym zakresie Tektura również stawia na spontaniczność i oferta napojów będzie się regularnie zmieniała.

Otwarcie bistro zaplanowano na najbliższą sobotę, 9 sierpnia i przygotowano z tej okazji sporo atrakcji. Impreza wystartuje o godzinie 19.00, a rozpocznie ją cup tasting, czyli degustacja kaw z okolicznych palarni. Spotkanie poprowadzi barista i trener Artur Porada z firmy szkoleniowej Akademia Kofeiny. Później spróbować będzie można napojów i jedzenia z oferty Tektury. Będzie też muzyka, o którą zadba Piotr Lipski z Prexera oraz (na co liczą organizatorzy) tańce i świetna zabawa.

Tekstura Kawa & Bistro, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Facebook

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...