The Brick Piotrkowska 63

73 – dokładnie tyle numerów Piotrkowskiej dzieli dwa lokale spod szyldu The Brick. W nowym, przy ulicy 6 Sierpnia jest tyle samo dobrej kawy, za to więcej miejsca i ciasta. Zajrzyjcie z nami do środka.

W podcieniach u zbiegu Piotrkowskiej i 6 Sierpnia przez wiele lat funkcjonowała księgarnia. Teraz zamiast podręcznika do angielskiego kupicie tu kawę. Jeżeli jesteście bywalcami The Brick przy Piotrkowskiej 136 nie muszę wam specjalnie reklamować nowej kawiarni. Jeśli nie jesteście, zapraszam na cappuccino.

The Brick Piotrkowska 63

Nowa kawiarnia jest nieco większa od poprzedniczki, ale nadal wnętrze jest kameralne i przytulne. W centralnej części długi bar, na którym rządzą wszelakiej maści urządzenia do parzenia kawy. Jest oczywiście potężny „mercedes” wśród ekspresów ciśnieniowych, (La Marzocco, model Strada) najwyższej jakości młynki, ale również alternatywy: chemex, dripp czy aeropress (w cieplejsze dni do zestawu dołączy także cold brew). To wszystko bardzo dobrze prezentuje się na czarnym tle (takiego koloru jest sufit, część ścian, bar i szafki za barem, na których wypisane będą dostępne napoje). Do tego drewniane stoły i krzesła oraz najbardziej oblegane miękkie kanapy.

The Brick Piotrkowska 63

To co sprawdziło się w pierwszej kawiarni, z powodzeniem wykorzystano w drugiej. Poza wymienionymi rodzajami kawy (a dokładnie metodami parzenia) tu także przez cały dzień dostępna jest kawa przelewowa, a do tego macie większy wybór słodyczy: domowe ciastka (5 zł), muffiny (7 zł) i ciasta (ok 10 zł), wśród których prym wiedzie brownie i kinder country. Uwaga – za chwilę w The Brick pojawią się także kanapki i zestawy śniadaniowe. Jeśli bardzo wam się spieszy, możecie złapać kubek z kawą na wynos, ale bariści The Brick zachęcają, by wypić ją na miejscu. To nie tylko okazja do cieszenia się smakiem jakościowej kawy, ale również rozmowy na jej temat.

The Brick Piotrkowska 63

Przy Piotrkowskiej 63 napijecie się kawy, ale też możecie zrobić zakupy w tutejszym sklepie. Do wyboru przede wszystkim ziarna ze sprawdzonych palarni i sprzęt do domowego parzenia. Przez cały tydzień możecie wpadać do The Brick między 8.00 a 20.00, w piątki i soboty kawiarnia czynna jest godzinę dłużej.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...