Top 5 restauracji na wiosnę

Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Najlepiej wybrać się na długi spacer zakończony smacznym obiadem. Pierwszego dnia wiosny prezentujemy 5 łódzkich restauracji, które warto odwiedzić o tej porze roku.

Zaraz Wracam Bistro (ul. Piotrkowska 101)

Wiosna to nowalijki, a jeśli nowalijki to zdecydowanie w Zaraz Wracam. To jeden z nielicznych w Łodzi lokali, którego menu zmienia się praktycznie codziennie i tworzone jest z wykorzystaniem aktualnie dostępnych, sezonowych produktów. Dzięki temu, kiedy tylko na rynku pojawiają się wiosenne nowalijki, w Zaraz Wracam można spróbować ich w postaci pysznych tart, zup, sałatek i deserów. Inspirowane kuchnią francuską i fusion menu pełne jest warzyw i zielonych akcentów, co dodaje całości jeszcze bardziej wiosennego charakteru.
www.zarazwracambistro.pl

Amarant (ul. Sienkiewicza 47)

Fot. Amarant

Każdy centymetr kwadratowy tego lokalu aż krzyczy WIOSNA! Barwny wystrój wnętrza, ciepłe oświetlenie i świeże kwiaty na stolikach tworzą w Amarancie przemiłą atmosferę wiosennej świeżości i lekkości. Wiosna panuje tu także na talerzach. Wszystkie dania, od smażonych rydzów, przez sałatkę z kalmarami aż po pieczoną kaczkę nie tylko wybornie smakują, ale są też pięknie podane. Po obiedzie można zaś udać się na spacer po pobliskim parku Sienkiewicza i obserwować budzącą się do życia przyrodę 🙂
www.amarantr.webd.pl

Presto Pizzeria Trattoria (ul. Piotrkowska 67)

Fot. Presto Pizzeria-Trattoria
Do Presto warto wybrać się wiosną głównie ze względu na ukryty w podwórku ogródek, który w tym roku wystartował na widok pierwszych promieni słońca. W niewielu łódzkich lokalach można usiąść przy stoliku na zewnątrz już w marcu. Wybór lekkich sałatek i klasycznych, włoskich przystawek stanowi idealną ofertę na wczesnowiosenny obiad na świeżym powietrzu.
www.pizzeriapresto.pl

Jak pragnę wina (ul. Piotrkowska 89)

Fot. Jak pragnę wina
Jak pragnę wina to doskonałe miejsce na miłą kolację w ciepły wiosenny wieczór. Lokal położony w jednym z najpiękniejszych, łódzkich podwórek oferuje nie tylko szeroki wybór wina i przemiłą obsługę, która pomoże wybrać trunek idealny. Spróbujecie tu także przysmaków, które niezwykle rzadko pojawiają się w menu łódzkich restauracji, jak przegrzebki, mule czy jagnięcina. Dodatkowo w każdy piątek, podczas kolacji można tu posłuchać muzyki na żywo. A nie ma bardziej wiosennej kombinacji niż smaczne jedzenie w akompaniamencie wina i dobrej muzyki.
www.jakpragnewina.pl

Mebloteka Yellow (ul. Piotrkowska 138/140)

Fot. Mebloteka Yellow
Jeśli nie mieliście jeszcze przyjemności odwiedzić lunch baru w Meblotece Yellow, to pierwsze dni wiosny są do tego idealną okazją. Choć gastronomia nie jest podstawową działalnością tego miejsca, to znajdziecie tu bardzo ciekawe i oryginalne menu. Tym, którzy wiosną szukają posiłków lekkich i zdrowych polecamy oczyszczające smoothie z kiwi, limonek i świeżej mięty, carpaccio z buraków, brie i rukoli lub łososia na twarożku z awokado. Wszystko równie barwne, co wystrój tego miejsca.
www.meblotekayellow.tumblr.com

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...