fbpx

Najładniejsze wnętrza 2018

Restauracja to przede wszystkim dobra kuchnia, ale wystrój jest jednym z elementów, który składa się na całość doznania, jakie przeżywamy w konkretnym miejscu. Oto lokale, które pod tym względem wyróżniają się na tle innych.

Mam przed sobą listę osiemdziesięciu otwarć z 2018 roku i zastanawiam się, które wybrać do zestawienia. Te modne, oryginalne, a może te, które mnie urzekły swoją aranżacją. Postaram się wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, ale wynik na pewno będzie subiektywny. Dajcie znać, jakie miejsca znalazłyby się na waszej top liście, jestem ciekawa, kto wspólnie zasłuży na tytuł najciekawszego wnętrza.

Najładniejsze wnętrza 2018

BEZA Food&Bourbon

Na pewno mam słabość do cukierniczej witryny Bezy, ale o wyróżnieniu, bardziej od deserów, zadecydowała stworzona na specjalne zamówienie mozaika na podłodze. To ona bez wątpienia wyróżnia lokal, ale prawdziwej siły dodaje jej zestawienie z pozostałymi elementami: oświetleniem, zielenią i kolorowymi meblami. Nie można się powstrzymać, aby nie zrobić tu zdjęcia. Jest elegancko, z klasą, a równocześnie przytulnie i nieonieśmielająco.  

Najładniejsze wnętrza 2018

Caffe przy ulicy

W tym roku Caffe otworzyła dwa nowe miejsca – każde inne, a równocześnie utrzymane w podobnym klimacie i charakterze. Może powiecie, że nie ma nic niezwykłego w ich wystroju, ale daję kawiarnie na listę z dwóch powodów. Po pierwsze są niezwykle ciepłe i przytulne, a w dodatku osobiste. Za tymi wnętrzami nie stoi ekipa architektów, wszystkie są dziełem Agnieszki, założycielki Caffe. Bardzo zazdroszczę takiej ręki i chętnie oddałabym jej do rewolucji własne mieszkanie.

Najładniejsze wnętrza 2018

Lavash

Autorem projektu restauracji zlokalizowanej w Manufakturze jest łódzka pracownia 3DPROJEKT architektura. To wnętrze nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też pełne odwołań do historii i tradycji Kaukazu. To nie jest projekt, który bazuje na designerskich meblach – tu siłą są autorskie pomysły. Wykonane na zamówienie heksagonalne stoły, fototapeta z ormiańskim alfabetem, lampy z kieliszków, bar nawiązujący do Araratu – nie sposób wymienić wszystkich nawiązań i symboli, a równocześnie nie są one nachalne w przekazie.  

Najładniejsze wnętrza 2018

Piękna

Ekipie Spółdzielni i restauracji Szyby Lustra powierzono otwarcie pracowniczej kantyny w mBanku. Można by się spodziewać stołówkowego wnętrza bazującego na katalogu Ikei, a to niespodzianka – bankowcy dostali miejscówkę, której nie powstydziłaby się OFF Piotrkowska. Można? Można! Jeżeli nawet „offowe” elementy wystroju nie są nowością, Piękna była pionierem w wykorzystaniu na tą skalę zieleni. Brawo za skręcenie z prostej ścieżki, a niech inne biura zazdroszczą mBankowi stołówki, a właściwie restauracji.

Najładniejsze wnętrza 2018

Szykier

Mamy kawiarnie brązowo-beżowe, mamy kawiarnie biało-szare, a od bardzo niedawna mamy też Szykiera. Wielka radość, że udało się w lokalu odzyskać oryginalne, złoto-granatowe polichromie, druga – iż nie zmarnowano szansy ich odpowiedniej ekspozycji. Co ciekawe, Szykier udowodnił, że zabytkowe wnętrze nie musi stwarzać dystansu, że dzięki odpowiedniej atmosferze dobrze czują się tu ludzie w różnym wieku i z odmiennymi zainteresowaniami. Teraz pozostaje tylko czekać na kameralny ogródek w podwórku.

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...