fbpx

Trojanka

Trojanka to przede wszystkim tradycyjny chleb na naturalnym zakwasie, ale również inne rodzaje pieczywa, słodkie bułki, sałatki i owocowe koktajle.

W Łodzi Trojanka działa od niecałych dwóch tygodni, ale pieczeniem chleba zajmuje się od prawie 20 lat. Piekarnia wywodzi się z Zelowa, ma też swoje sklepy w Bełchatowie. Teraz przyszedł czas na Łódź. Pierwszy punkt funkcjonuje już przy ul. Roosevelta 2, a za dwa tygodnie ruszy drugi, umiejscowiony w Makro przy Rzgowskiej.

Trojanka

Ofertę Trojanki otwierają chleby – tradycyjny wiejski, żytni i razowy, ale również orkiszowy, gryczany, kukurydziany, z żurawiną czy bardzo popularny w Łodzi czystoziarnisty na miodzie bez dodatku mąki. Nie mogło oczywiście zabraknąć bułek, zarówno razowych, jak i słodkich. Z tych drugich można między innymi wymienić te z truskawkami, makiem, półfrancuskie z jabłkami, sprzedawane na wagę mini drożdżówki, czy bułki o cienkim spodzie z dużą ilością owoców i kruszonki. Wszystkie kosztują od 1,8 do 2 zł.

Trojanka

Cukiernicza działalność Trojanki nie kończy się na bułkach – są tu również różnego rodzaju ciasta i ciasteczka sprzedawane na sztuki lub na wagę. W sezonie letnim królują wypieki z owocami (np. małe tartaletki czy sernik z malinami), na zamówienie Trojanka piecze także torty. Jeżeli jesteście na diecie lub po prostu nie przepadacie za słodyczami (podobno są tacy ludzie), na Roosevelta kupicie także wytrawne bułki z dodatkami, kawałki pizzy, a także własnej produkcji sałatki i koktajle owocowe. Podstawowe smaki to: szpinak z kiwi, truskawka z żurawiną i brzoskwinia z bananem i pomarańczą (400 ml kosztuje 8,5 zł). Jedli nie lubią, inni niestety nie mogą jeść słodkich deserów. Dla diabetyków Trojanka przygotowała bezcukrowe ciasteczka na wagę (w ofercie jest również chleb).

Trojanka

Podobne posty

W tych delikatesach znajdziecie produkty niemal ze wszystkich zakątków świata. Skomponujecie też ...
Aromatyczne i rozgrzewające napoje, gulasze, grille, alpejska kolacja i niespodzianki dla narciarzy. ...
Obiecana Cafe w ogrodach Geyera nie tylko kawą stoi. W menu znajdziecie też chałkowe kanapki, zjecie ...