fbpx

Treściwe śniadanie, domowy lub streetowy lunch, deska serów przy kieliszku wina, a w weekend koncert lub potańcówka. Przed Wami Boogie Cafe, Pojedli Popili i Cukiernia Sowa.

W Łodzi coraz większą popularnością cieszy się koncept bistro – małych lokali, które oferują śniadania, dania lunchowe, słodkości do kawy ale też alkohol i przekąski do niego. Ma być prosto, smacznie i w swobodnej atmosferze. W takim stylu otworzyły się trzy nowe miejsca na gastro mapie Łodzi i okolic.

Boogie Cafe Retkinia (al. Wyszyńskiego 13)

Część z Was może znać już Boogie ze Zgierza, które w błyskawicznym tempie zyskało uznanie wsród swoich gości, o czym świadczy otwarty po niespełna roku drugi lokal, tym razem na Retkini. Choć nazwa sugeruje nam, że z pewnością napijemy się tu kawy i zjemy do niej coś słodkiego, możemy się mile zaskoczyć serwowanymi tam śniadaniami, lunchem a nawet koktajlami. W Boogie Cafe organizowane są także przyjęcia okolicznościowe.

Jako, że nazwa tego lokalu wzbudza w nas taneczne odczucia, wcale nie musimy się ich wyzbywać. W Boogie króluje taneczna muzyka, natomiast okazjonalnie organizowane są tu potańcówki i koncerty na żywo, o których informują na swoich mediach społecznościowych.

Boogie Cafe otwarte jest przez cały tydzień. Od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00, w niedziele do 20.00.

Cukiernia Sowa (Armii Krajowej 39)

Tej cukierni chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Kolejny lokal powstał na Retkini. Cukiernia Sowa znacznie rozszerza swoją ofertę i oprócz kawy i ciasta oferuje nawet wypicie kieliszka wina do lunchu. Co znajdziemy w ofercie nowej Sowy? Praktycznie wszystko czego dusza zapragnie: ciasta, torty, desery, lody, pieczywo, oczywiście kawę, ale również propozycje śniadaniowe czy tak jak wspomniałyśmy lunchowe wrapy, bajgle, sałatki. W lokalu zwraca na siebie uwagę regał z winem. Cukiernia Sowa rozszerzyła swój asortyment także do dań obiadowych w ofercie widnieją pierogi, zupy, sosy i inne dania na wynos. Do Sowy na Retkini możecie zajrzeć od poniedziałku do soboty, od 7.30 do 19.00, w niedziele od 10.00 do 16.30.

Pojedli Popili (ul. Pańska 2, Rąbień)

Wychodzimy niedaleko poza granice Łodzi, do Rąbienia. W lipcu pojawiło się tu nowe bistro – Pojedli Popili. Podobnie jak w przypadku poprzednich miejscówek można zjeść tu śniadanie, lunch i coś słodkiego do kawy. W śniadaniach oprócz klasyków w postaci jajecznicy, śniadania angielskiego, omletów, owsianki czy naleśników, zjemy tu coraz bardziej popularne jajka po turecku – podawane z jogurtem, guacamole oraz masłem klarowanym z dodatkiem chili i czosnku – oraz tak bardzo lubianą w naszym regionie kaszankę podawaną na gofrze z jajkiem w koszulce.

W menu lunchowym prym wiodą burgery, makarony, sałatki, a na mniejsze przekąski frytki z batatów, deska serów i wędlin czy kalmary w cieście piwnym. A skoro o cieście piwnym mowa – piwa też się napijecie! Pojedli Popili ugoszczą Was od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00, w soboty 9.00-19.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...