Sklepy, których nie znasz, a powinieneś - AleEko fot. facebook.com/AleEkoPL

Nie samym jedzeniem w restauracjach człowiek żyje, dlatego tym, którzy lubią gotować sami i ciągle poszukują nowych smaku i dobrej żywności podpowiadamy, jakie miejsca w Łodzi warto odwiedzić.

Delikatesy Ekologiczne AleEko

Delikatesy Ekologiczne AleEko fot. facebook.com/AleEkoPL

Sklepów ze zdrową i ekologiczną żywnością w Łodzi może nie brakuje, ale Delikatesy Ekologiczne AleEko są wyjątkowe. Przede wszystkim ze względu na szeroki asortyment, który obejmuje nie tylko żywność, ale również kosmetyki, środki czystości, a nawet ubranka dla niemowląt. Jednak tym, co mnie ujęło najbardziej jest możliwość zamawiania świeżych eko i bio produktów dostarczanych do sklepu w określone dni tygodnia, wśród których obok nabiału, warzyw, owoców i pieczywa jest także mięso, drób i wędliny. Sklepy ze zdrową żywnością często bowiem mają to do siebie, że są równocześnie sklepami wegetariańskimi. AleEko to delikatesy z pełną ofertą produktową dla każdego, kto dba o to, co kładzie na talerz.

Delikatesy Ekologiczne AleEko
ul. Rokicińska 122, Andrespol
Zamówienia online: www.aleeko.pl

Kosher Shop „Pod Śliwą”

Kosher Shop

Od dłuższego czasu przy łódzkiej Gminie Wyznaniowej Żydowskiej działa sklep koszerny „Pod Śliwą”. Na początku istnienia w jego ofercie znajdowała się przede wszystkim koszerna śliwowica i kosmetyki z minerałami Morza Martwego. Od lutego jednak w sklepie kupić można znacznie więcej produktów i nawet jeśli ich koszerność nie ma dla was znaczenia, to możliwość spróbowania oryginalnej izraelskiej chałwy, macy, tahini czy gefilte fisz powinna brzmieć zachęcająco. W ofercie znajdziecie także wędliny, ryby, słodycze, sery, szeroką ofertę koszernych win i mocniejszych trunków. Pojawiają się też oferty specjalne – zwłaszcza przed ważnymi, żydowskimi świętami, kiedy na zamówienie sprowadzane są konkretne produkty.

Kosher Shop „Pod Śliwą”
ul. Pomorska 18, Łódź
www.kosher-shop.pl

Nadis – świat przypraw

Jeśli szukacie jakiejś trudno dostępnej, egzotycznej przyprawy, której nigdzie nie możecie dostać, to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziecie ją w tym sklepie. Oferta Nadis obejmuje setki najróżniejszych przypraw z całego świata, ale to nie wszystko. Znajdziecie tu również szeroki wybór fasoli, grochów, soczewicy i innych roślin strączkowych, gotowe dania, przetwory kuchni blisko- i dalekowschodniej zamknięte w słoikach i puszkach oraz sporą ofertę herbat. Jedyny minusem tego miejsca jest naburmuszona ekspedientka, która doprowadza mnie do szału przy każdej wizycie, ale może będziecie mieli farta i traficie na właściciela, który jest przemiłym gościem.

Nadis – Świat Przypraw
ul. Andrzeja Struga 17, Łódź
www.przyprawy-nadis.pl

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...