Tydzień kulinarnych wydarzeń w Łodzi

Piękna pogoda zachęca do wychodzenia z domu, a my podpowiadamy, gdzie dobrze zjeść i wypić w najbliższych dniach.

Nowojorski czwartek w Williamsburgu

Nowojorski czwartek w Williamsburdu z dogidog fot. FB dogidog

Jeśli lubicie nowojorskie klimaty, hot dogi i donutsy to wpadnijcie jeszcze dzisiaj do Williamsburga przy Piotrkowskiej 6 na Nowojorski Czwartek. Przed bramą, w ogródku klubu pojawi się znany miłośnikom hot dogów food truck dogidog. Będzie można także napić się nowojorskiej lemoniady, zjeść amerykańskie pączki, zagrać w beerponga i pobawić się do muzyki od Dj Late. Impreza wystartowała o 14.00 i potrwa do później nocy.

Wykład o chwastach jadalnych

Wykład o chwastach jadalnych

Również dzisiaj odbędzie się wyjątkowy wykład o chwastach jadalnych. O godzinie 18.00 na trawniku w parku Sienkiewicza Sebastian Kulis, twórca strony Roślinne Porady opowie o najpopularniejszych chwastach, które są wykorzystywane w kuchni i domowej apteczce od tysięcy lat. Dowiecie się gdzie zbierać kwiaty na syrop, jak suszyć i przechowywać prawidłowo zioła, jak je konserwować, jak nimi aromatyzować i wykorzystać w domu na co dzień. Następnie odbędzie się degustacja sezonowych chwastów z pól, łąk i lasów. Udział w dwugodzinnym spotkaniu kosztuje 50 zł i możecie się na nie zapisać wysyłając maila na adres: roslinnezapisy@gmail.com

Park Śniadaniowy

Parka Śniadaniowy w Parku Źródliska

W najbliższą sobotę, 11 czerwca rusza Park Śniadaniowy – cykliczna impreza piknikowa w Parku Źródliska. Przez całe lato, w każdą sobotę w godzinach 9.00 – 13.00 na świeżym powietrzu spotykać się będą miłośnicy leniwego śniadaniowania na trawie, aktywnej zabawy dla całej rodziny, sportu i spotkań z przyjaciółmi. Nie zabraknie pysznego jedzenia, atrakcji dla małych i dużych, a także muzyki na żywo w wykonaniu łódzkich artystów z projektu Dżem Session.

Degustacja win greckich w Klubie Wino

Degustacja win greckich w Klubie Wino

W poniedziałek 13 czerwca Klub Wino (Piotrkowska 217) zaprasza na ostatnią przed wakacjami degustację komentowaną. Tym razem będzie to wyprawa do Grecji. Chociaż wina z tego regionu Europy nie są tak popularne jak chociażby francuskie czy włoskie, to niewątpliwie zasługują na uwagę, o czym przekonają się uczestnicy degustacji. W trakcie spotkania goście spróbuję siedmiu greckich win – trzech białych i trzech czerwonych oraz klasycznej retsiny, do których podane zostaną greckie oliwki w marynatach. O wszystkim opowie przedstawiciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich specjalizujący się w imporcie greckich trunków. Wszystkie degustowane propozycje pojawią się również w stałej ofercie Klubu Wino. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 60 zł od osoby i obowiązują na nie wcześniejsze rezerwacje.

Ponadto

Zarezerwujcie czas w sobotę, by wybrać się na otwarcie nowego lokalu Jaffa, która przeniosła się do OFF Piotrkowska. Już dziś zapraszamy też na kolejną edycję Festiwalu Dobrego Smaku, który rozpocznie się 16 czerwca. O obu tych wydarzeniach przeczytacie u nas więcej w najbliższych dniach.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...