Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016

Podczas pierwszego dnia odbywających się właśnie w Łodzi targów Natura Food poznaliśmy laureatów wojewódzkiego konkursu produktów tradycyjnych Tygiel Smaków. Sprawdźcie, jakie produkty nagrodzono.

Tygiel Smaków to wyjątkowy konkurs, którego celem jest promocja lokalnych produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Stanowią one element dziedzictwa kulinarnego naszego województwa i warto wiedzieć, z czego słynie nasz region.

Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016 - suszone warzywa i owoce

W tym roku nagrody rozdano już po raz dziewiąty. Miałyśmy przyjemność zasiadać w jury, które wytypowało zwycięzców. Popołudnie spędziłyśmy próbując ponad 40 różnych przysmaków przygotowanych przez wystawców. Nagrody przyznaliśmy w kilku kategoriach.

Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016

Za najlepszy produkt mięsny Tygiel Smaków odebrała masarnia Aliny Kowalskiej, która przygotowała pyszną i soczystą szynkę dębową. W kategorii orzechy, nasiona, zboża, warzywa i owoce zwyciężyły suszone pomidory firmy Amkez. Wszystkie produkty tego wystawcy to małe dzieła sztuki. Pomidory pokrojone w cienkie plasterki suszone są ciepłym powietrzem i wyglądają jak delikatne chipsy. Podobnie prezentują się inne suszone warzywa i owoce.

Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016

W kategorii wyroby piekarnicze i cukiernicze nagrodziliśmy chleb żytni Ziarno z Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie. Natomiast za najlepszą potrawę gotową jury uznało domowy pasztet z gęsi firmy Kowal. Najlepszym napojem tegorocznej edycji Tygla Smaków okazała się nalewka z ałyczy, czyli regionalnej odmiany śliwki autorstwa Czesława Maszczyka. Ten sam wystawca przygotował też fenomenalną konfiturę z ałyczy – spróbujcie jej koniecznie.

Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016

W kategorii inne produkty zwyciężyło mleko zsiadłe firmy Klimeko. Główną nagrodę konkursu Tygiel Smaków 2016 odebrała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie za twaróg pełnotłusty. To przepyszny ser, który dodatkowo pięknie się prezentuje w opakowaniu zdobionym tradycyjnym wzorem.

Laureaci konkursu Tygiel Smaków 2016

Wszystkich nagrodzonych produktów możecie spróbować do niedzieli na targach Natura Food w łódzkiej hali Expo. Czeka tam na was także mnóstwo przysmaków z całego świata – zdecydowanie warto się wybrać.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...