Fot: Daleko Blisko

Choć rocznica przypada w najbliższą sobotę, kawiarnia zaczyna świętować już dwa dni wcześniej. Oczywiście nie zabraknie podróżniczych klimatów, ale to nie jedyne planowane atrakcje.

Daleko Blisko hucznie obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. Zaczną już w czwartek – tego dnia w sentymentalną wyprawę na wschód zabierze nas Małgorzata Szumska, aktorka, przewodniczka, blogerka, autorka książki „Zielona sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii” (spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp wolny).

Fot: Daleko Blisko

Krótki odpoczynek w piątek, by zebrać siły na sobotnie świętowanie. Urodzinowy maraton o 17.00 rozpocznie spotkanie z Bartkiem Szaro i Patrykiem Świątkiem, autorami bloga Paragon z podróży. Dla odmiany będzie o ciemnej stronie budżetowych wypraw, ale biorąc pod uwagę pozytywne podejście i humor chłopaków, nie sądzimy, aby miało na celu zniechęcenie kogokolwiek do organizacji samodzielnych wypadów w dalekie strony.

O 21.00 stery przejmie DJ EMPE z projektem Halo Ziemia! Znów będzie podróż, ale tym razem muzyczna i taneczna przy zmiksowanych rytmach balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijskiej cumbii, bułgarskiej czałgi, rumuńskich manele czy etno rapu. A żeby się lepiej tańczyło, będą też specjalne urodzinowe drinki oraz tort.
Stali bywalcy wiedzą, że w poniedziałki Daleko Blisko odpoczywa, ale z okazji urodzin kawiarnia zrobi wyjątek.

Fot: Daleko Blisko

 

Finałem rocznicowego maratonu będzie spotkanie z Rodziną bez granic. Przeraża was podróż z dzieckiem nad polskie morze? Zobaczcie więc, dokąd z małymi dziewczynkami jeżdżą polska dziennikarka i niemiecki fotograf, czyli Ania i Thomas Alboth. Start o godz. 19.00, wstęp bezpłatny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...