fbpx

Fot: Daleko Blisko

Choć rocznica przypada w najbliższą sobotę, kawiarnia zaczyna świętować już dwa dni wcześniej. Oczywiście nie zabraknie podróżniczych klimatów, ale to nie jedyne planowane atrakcje.

Daleko Blisko hucznie obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. Zaczną już w czwartek – tego dnia w sentymentalną wyprawę na wschód zabierze nas Małgorzata Szumska, aktorka, przewodniczka, blogerka, autorka książki „Zielona sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii” (spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp wolny).

Fot: Daleko Blisko

Krótki odpoczynek w piątek, by zebrać siły na sobotnie świętowanie. Urodzinowy maraton o 17.00 rozpocznie spotkanie z Bartkiem Szaro i Patrykiem Świątkiem, autorami bloga Paragon z podróży. Dla odmiany będzie o ciemnej stronie budżetowych wypraw, ale biorąc pod uwagę pozytywne podejście i humor chłopaków, nie sądzimy, aby miało na celu zniechęcenie kogokolwiek do organizacji samodzielnych wypadów w dalekie strony.

O 21.00 stery przejmie DJ EMPE z projektem Halo Ziemia! Znów będzie podróż, ale tym razem muzyczna i taneczna przy zmiksowanych rytmach balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijskiej cumbii, bułgarskiej czałgi, rumuńskich manele czy etno rapu. A żeby się lepiej tańczyło, będą też specjalne urodzinowe drinki oraz tort.
Stali bywalcy wiedzą, że w poniedziałki Daleko Blisko odpoczywa, ale z okazji urodzin kawiarnia zrobi wyjątek.

Fot: Daleko Blisko

 

Finałem rocznicowego maratonu będzie spotkanie z Rodziną bez granic. Przeraża was podróż z dzieckiem nad polskie morze? Zobaczcie więc, dokąd z małymi dziewczynkami jeżdżą polska dziennikarka i niemiecki fotograf, czyli Ania i Thomas Alboth. Start o godz. 19.00, wstęp bezpłatny.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...