międzynarodowy dzień kawy

Macie ochotę na dobrą kawę? Szykujcie się na piątek – kilka łódzkich lokali przygotowało na ten dzień promocje i atrakcje. Jest też jedno specjalne otwarcie.

Trudno wyobrazić sobie lepszą datę na otwarcie kawiarni niż Międzynarodowy Dzień Kawy. Okazję wykorzystał Starbucks. Drugi łódzki lokal tej marki otworzy się w najbliższy piątek w Manufakturze (w miejscu po French Potato). Start o 9.00 rano – warto stawić się punktualnie, gdyż na pierwszych gości będzie czekał inauguracyjny tort. Na tym jednak nie kończą się przygotowywane atrakcje. Tego dnia będziecie mogli kupić kawy w promocyjnej cenie, dostanie kawę Tall w prezencie do zakupu kawy ziarnistej,  będą też kupony rabatowe na „Stylowe Zakupy” czy specjalne zniżki na wybrane napoje.

międzynarodowy dzień kawy starbucks

W piątek grzechem byłoby też nie skorzystać z promocji w innych łódzkich miejscach. Tego dnia w Kawiarni w Podwyrku każda kawa będzie kosztowała jedynie 3 zł, niewiele więcej zapłacimy w Prosto z mostu. Ich piątkowa cena kawowych napojów to 3,90 zł, a co ciekawe, będzie obowiązywała również dla prosecco. Start o godzinie 10.00. Ja o tej porze muszę pracować, ale zazdroszczę tym, którzy mogę sobie o rana strzelić kawę w towarzystwie bąbelków.

międzynarodowy dzień kawy prosto z mostu

O Międzynarodowym Dniu Kawy nie zapomniał również Starbucks numer 1 w Sukcesji. Świętowanie rozpocznie się tu o godzinie 15:00 prezentacją poświęconą tematowi kawy. Podczas kolejnych, 15 minutowych wykładów będzie można dowiedzieć się więcej o jej historii, uprawie, paleniu, a także o metodach parzenia (w kawiarni i w domu). Podczas półgodzinnych przerw przewidziane są Coffee Tastingi i konkursy z nagrodami.

międzynarodowy dzień kawy

Wspólne celebrowanie odbędzie się także w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez przy Piotrkowskiej 120! Tutejszy szef Kuchni Antoine Lopez zaprasza do świętowania Międzynarodowego Dnia Kawy w wersji francuskiej! Od 29 września do 1 października w lokalu dostępny będzie specjalny francuski zestaw kawy ze słodkością, czyli CAFE GOURMAND w specjalnej cenie 7 zł! Czym jest Café Gourmand? Antoine wyjaśnia, iż jest to rodzaj popularnego we Francji zestawu kawowego serwowanego w kawiarniach i restauracjach. W jego skład wchodzi czarna kawa (espresso) oraz małe porcje różnych słodkości, jak czekoladowy mus, creme brulee, sernik, lody, sorbety, makaroniki i inne francuskie specjały. Przyznacie, że brzmi to bardzo dobrze.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...