Pierwszy Eko Targ w OFF Piotrkowska już w sobotę

W najbliższą sobotę, w strefie OFF Piotrkowska odbędzie się pierwsza edycja Eko Targu, w trakcie którego kupić będzie można lokalne, ekologiczne, sezonowe i domowe produkty spożywcze. Targ organizuje Spółdzielnia – nowa inicjatywa z pogranicza handlu i gastronomii, która już wkrótce rozpocznie działalność na terenie fabryki Ramischa.

Eko Targ ma być targowiskiem na wzór tych, które znamy z wakacyjnych wypadów na południe Europy. Niewielkie ryneczki, na których okoliczni rolnicy i lokalni producenci wystawiają swoje towary, a rzemieślnicy sprzedają ręcznie robioną biżuterię i dodatki. Podobne inicjatywy powstają w wielu miastach Polski i cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i klientów, więc pojawienie się pierwszej łódzkiej inicjatywy tego typu było na szczęście kwestią czasu.

Choć lista wystawców nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona, to organizatorzy liczą, że podczas Eko Targu kupić można będzie wędliny, mięso, nabiał, jaja, sery, owoce, warzywa, przetwory, ryby, ciasta, ciastka, soki, pieczywo itp. Ponadto kupić będzie tu można biżuterię upcyclingową od Studia OKO, którego twórcy pokażą jak robić biżuterię samodzielnie, a także zorganizują gry i zabawy dla dzieciaków.

Spółdzielnia w OFF Piotrkowska fot. facebook.com/spoldzielnia.lodzka

Eko Targ ma być wydarzeniem cotygodniowym, które odbywało będzie się w każdą sobotę w godzinach 9.00 – 16.00 na terenie podwórka OFF Piotrkowska. W sezonie jesienno-zimowym targ przeniesie się do przestrzeni wystawienniczej w galerii OFF (w budynku głównym). Wydarzenie organizuje Spółdzielnia – nowa inicjatywa, która ma być połączeniem gastronomii i handlu, a która ruszy niebawem w parterowym lokalu w fabryce Ramischa. Na powierzchni ponad 200 m2 powstać ma przestrzeń dostosowana do potrzeb handlu, ale uwzględniająca także możliwość konsumpcji na miejscu kupowanych tu produktów. Choć szczegóły nie są jeszcze znane, to zapowiada się ciekawe przedsięwzięcie, któremu już kibicujemy, a was zapraszamy na sobotni Eko Targ.

Informacji o wystawcach szukajcie w najbliższych dniach na stronie wydarzenia na Facebooku.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...