Warzywniak Vegan Bistro

Choć oferta wegańska w łódzkich restauracjach stale się rozwija i powiększa, to ciągle jest sporo miejsca dla nowych lokali. Niszę tę spróbuje wypełnić bistro Warzywniak z oryginalnym menu, w którym nie znajdziecie ani mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

Warzywniak Vegan Bistro powstaje w podwórku przy Piotrkowskiej 89, którego oferta gastronomiczna w ostatnim czasie uszczupliła się o Skandal w Kuchn!, Panią Cupcake i Kawalerkę. Dobrze, że w ich miejsce pojawia się nowy lokal, bo lubimy jadać w tym klimatycznym miejscu. Szczególnie cieszy fakt, że bistro ma oferować bardzo oryginalne dania kuchni wegańskiej, która zyskuje sobie coraz szersze grono miłośników – także wśród mięsożerców.

Lokal tworzą Tomasz i Maja – Łodzianie, którzy kilka ostatnich lat spędzili w Warszawie wykonując typowe, biurkowo-komputerowe prace. Zajęcia te porywające nie były, dlatego postanowili spróbować czegoś innego. Wrócili do Łodzi i postawili wszystko na jedną kartę inwestując we własną restaurację. Pomysł na bistro wegańskie też nie był przypadkowy. Maja, która mięsa nie je od lat w Warszawie przyzwyczaiła się do pysznego i różnorodnego jedzenia wegańskiego. Po przyjeździe do Łodzi nie mogła znaleźć kulinarnego miejsca dla siebie, więc postanowiła je stworzyć. To ona odpowiadała będzie za menu i w głównej mierze również za gotowanie.

A w karcie znaleźć mają się dania zaprzeczające przekonaniu, że weganizm to tylko tofu, sałata i cieciorka. Będą między innymi dania z seitanu, czyli wegańskiego substytutu mięsa z mąki, bardzo popularnego w Chinach. Będzie też sporo dań inspirowanych kuchnią orientalną i wariacji na temat naleśników. Właściciele otwarci są też na propozycje klientów, więc jeśli są dania albo produkty, których brakuje wam w menu łódzkich restauracji, to piszcie do nich na śmiało.

Otwarcie Warzywniaka planowane jest na koniec lipca, choć w fazie remontu ciężko jeszcze podać konkretną datę. Obserwujcie stronę lokalu na Facebooku, a na pewno dowiecie się pierwsi, kiedy będziecie mogli wpaść na Weje przysmaki.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...